Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Ziya Yılmaz: Şimdiki fiyatları bir daha bulma şansı yok

Gayrimenkulün uzun vadede en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olduğunu ifade eden DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz; “Şimdiki fiyatları bir daha bulma şansı yok” dedi.

Uzun vadede en yüksek getiri sağlayan yatırımın aracının gayrimenkul olduğunu ifade eden DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz; son 2.5 yılda 4 bin 600 konut ve ofisi teslim ettiklerini söyledi. 2017-2018 döneminin şirket için arazi geliştirme yılı olduğunu belirten Ziya Yılmaz, ellerinde toplamda 700 bin metrekare arazi stoğunun oluştuğunu ve bu arazilerdeki projelerini 2019 yılında hayata geçirmeye başlayacaklarını ifade etti.

ZİYA YILMAZ: 700 BİN METREKARELİK ARAZİ STOĞUMUZ VAR

Milliyet Gazetesi’nden Duygu Erdoğan’ın haberine göre; Ziya Yılmaz İzmir Mavişehir’de iki, Çeşme’de ise bir arazileri olduğunu belirtti ve ekledi: “Emlak Konut GYO’dan Nişantaşı ve Çekmeköy arazilerini almıştık. Elimizde toplamda 700 bin metrekare arazi stoğu var. Arazilerimizden bazıları Beykoz, Maslak, Ünalan, Pendik gibi İstanbul’un en değerli bölgesinde” diye konuştu.

UZUN VADEDE EN KÂRLISI GAYRİMENKUL

Ziya Yılmaz; Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Kartal’da yaşama kazandırdıkları İstmarina projesinde 4 yıl önce metrekare fiyatlarının 4 bin TL civarında olduğunu hatırlattı. Son satışlarda ise fiyatların 18 bin TL’ye çıktığını söyleyen Yılmaz, getirinin yüzde 500’e ulaştığını ifade etti. Kısa vadede gayrimenkulün kazandırmıyor görüntüsü verebileceğini belirten Yılmaz; “Ama bu konuda çok iddialıyım, uzun vadede gayrimenkul kadar kazandıran başka bir enstrüman yok. Betondan seramiğe kadar her alanda büyük fiyat artışı varken biz 1.5 yıldır aynı fiyatlara satıyoruz. Bu fiyatlar bir daha mümkün olmayacak” diye konuştu.

ŞİMDİKİ FİYATLARI BİR DAHA BULMA ŞANSI YOK

Konut üretiminde daralmaya rağmen alım talebinin hâlâ çok yüksek olduğunu vurgulayan DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, ‘konut fiyatlarının düşeceği’ iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi. Tüketicinin bugün satıl aldığı fiyatı başka bir zaman bulma şansının olmadığını vurgulayan Ziya Yılmaz; “Maksimum 2-3 yıl sonra orta segmentte metrekaresi 10 bin liranın altında konut bulunamayacak. Şu anda öneriyorum, bunun altında bir şey varsa mutlaka alın” dedi.