EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ziraat Bankasından sonra Halkbank da kredi faiz oranını indirdi

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçen hafta yaptığı açıklamanın ardından bankalar bir bir konut kredisi faiz oranlarını indirmeye başladı.

Bankalar bir bir konut kredisi faiz oranlarını indirmeye başladı. Ziraat Bankası’ndan sonra Halkbank da kredi faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdü.

Konut kredisi faiz oranlarının indirme kampanyası kapsamında konut kredisi faiz oranını yüzde 0,98 seviyesine indiren Ziraat Bankası’ndan sonra Halkbank da konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98 seviyesine indirdi.

Halkbank’tan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kampanya dahilinde 10 yıl vade ile 500 bin TL’ye kadar faiz oranı yüzde 0,98’ten kredi çekebilecek. Konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesiyle birlikte kredili konut alımlarının artması ve sektörün yeniden canlanması amaçlanıyor.

Türkiye’de oluşan son 3,5 yıllık konut stokunu üretmek ve kredili konut alımlarını yükselterek konut sektörünü canlandırmak için geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 5 bankanın konut kredisi faiz oranlarını indireceği haberinin ardından bankalar faiz oranlarını bir bir yüzde 0,98’e çekiyor.

Dün Ziraat Bankası’nın konut kredisi faizlerini indirdiğini duyurmasının ardından faiz indirimine ilişkin bir haber de Halkbank’tan geldi. Halkbank’ta faiz oranını yüzde 0,98 seviyesine çektiğini duyurdu.

Konut kredisi faiz oranlarının aşağı yönlü revize eden Ziraat Bankası’nın açıklamasında konut sektörünün, birçok alt sektör ve Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katkı sağladığına ve bankanın konut kredisini salt kredi verme anlayışının ötesinde müşterisi ile uzun dönemli bir birlikteliğin başlangıcı olarak gördüğüne ve konut kredisi kullanan müşterilerin tüm finansal