EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ziraat Bankasından 0,98 faizle 10 yıl vadeli konut kredisi

Ziraat Bankası tarafından bugün yapılan açıklama göre 500 bin TL’ye kadar olan konut kredileri yüzde 0,98 faiz oranıyla 10 yıla kadar vadelendirilebilecek.

Konut sektörünü canlandırmak için yapılan teşviklerin son halkası konut kredisi faiz indirimi kampanyası da bugün başladı. Konut kredisi faiz oranlarını düşüren Ziraat Bankası bu bilgiyi şu şekilde paylaştı:

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, “Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası'nın, bugün öncü bir adım daha atarak yarından itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlendi.”

Geçen hafta KDV indirimi, tapu harç bedelleri indiriminden sonra konut kredisi faiz indirimi yapacaklarını açıklayan Başbakan Binali Yıldırım düzenleme sayesinde konut sektöründeki çarkların yeniden dönmeye başlayacağını ifade etti.
Başbakan Yıldırım tarafından geçen hafta açıklanan kredisi faiz indirimi kampanyası bugün itibariyle başladı. Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredilerinde faiz oranları yüzde 0,98 seviyesine indirildi.

Konut sektörünün eski günlerine dönmesini sağlayacak teşvikler arasında KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz oranlarında indirim yer alıyor. Konut sektörü uzun bir süredir belini doğrultamıyor. Konut kredisi faiz oranları yükseldikçe konut satışları ve konut fiyatları paralel olarak düşüyor. Sektörde yapılan düzenlemelerle birlikte kararlarının sektördeki çarkları yeniden döndürmesi hedefleniyor.

Ziraat Bankası 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdüğünü açıkladı. Banka tarafından yapılan açıklamanın ardından konut kredilerinde faiz indirimi kampanyası da resmen başladı.