EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Zeytinburnu'nda konut fiyatları yükselişe geçti

Kentsel dönüşüm süreciyle birlikte yeni bir kimlik kazanan Zeytinburnu'nda konutların metrekare fiyatları 3 bin 43 ila 22 bin 678 TL arasında seyrediyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında günden güne gelişmeye devam eden Zeytinburnu'nda konut fiyatları da bu gelişime paralel olarak yükseliyor. Bölgeyle ilgili görüş bildiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bir zamanların tekstil ve sanayi merkezi olan Zeytinburnu'nda yeni bir merkezi iş alanı oluşturulduğuna dikkat çekiyor. Bölgedeki konut projelerinin de orta ve orta-alt gelir grubuna hitap ettiğini belirten Yazıcı, ulaşım arterlerinin çeşitliliği ve bölgeye etki edecek mega projelerin tamamlanmasıyla birlikte orta ve orta-üst gelir grubuna yönelik projelerin artacağını ifade ediyor. Bölgenin kimlik değiştirdiğini belirten Yazıcı, bu değişimle birlikte Zeytinburnu'nda konut fiyatlarının daha da yükseleceğine işaret ediyor.

Fiyat artışlarının genel olarak Zeytinburnu-Merter-E5 aksında yaşanacağına dikkat çeken Yazıcı, şu an konutların metrekare fiyatlarının 3 bin 43 TL ile 22 bin 678 TL gibi çok geniş bir aralıkta değiştiğini belirtiyor. Bölgedeki projeler arasında büyük fiyat farkları olduğunu belirten Cansel Turgut Yazıcı, sahil bölgesinde yer alan yeni nesil konut projelerinin E-5 çevresine oranla daha pahalı olduğunu dile getiriyor.

Zeytinburnu'nun Sümer Mahallesi'nde yer alan bin 250 konutluk alanının da bu yıl içerisinde kentsel dönüşüm kapsamına alınacağı belirten Yazıcı, bölgedeki dönüşüm çalışmalarının, mega projelerin ve dev şehir parkının tamamlanmasının ardından konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının yaşanacağına dikkat çekiyor.