EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Zeytinburnu Millet Bahçesi’ne kavuşuyor

Zeytinburnu’ndaki Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan askeri lojmanlarda tahliye aşamasına gelindi. Tahliye ile birlikte Zeytinburnu Millet Bahçesi için ilk kazma vurulacak.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan askeri lojmanların tahliyesi tamamlanmak üzere. Lojmanların yerine Zeytinburnu Millet Bahçesi inşa edilecek. 94 bin metrekarelik yüzölçüme sahip olacak Millet Bahçesi, İstanbul’un en özgün yeşil alanlarından biri olacak.

DAİRELER TESLİME HAZIR

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından TSK mensupları için Başakşehir 5’inci Etap’ta inşa edilen yeni 528 konutluk proje de tamamlandı. Personelin taşınma süreci tamamlanır tamamlanmaz Zeytinburnu’ndaki Millet Bahçesi için ilk kazma vurulacak.

İSTANBUL’UN İKİNCİ BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Tahliyenin ardından 94 bin metrekarelik boş alanda Millet Bahçesi’ne dönüştürülme çalışmaları başlayacak. Zeytinburnu’nun tam ortasında yer alacak olan Millet Bahçesi, 35 bin 300 metrekarelik yeşil alanıyla Atatürk Havalimanı projesinden sonra İstanbul’un ikinci büyük sosyal aktivite alanı olmaya aday konumda. Zeytinburnu Millet Bahçesi, sadece Zeytinburnu’na değil çevre ilçelere de İstanbul’un en özgün yeşil alanlarından birini sunacak. Bahçeye İstanbul’un her noktasından rahatlıkla ulaşılabilecek.

PROJEDE NELER VAR?

Zeytinburnu Millet Bahçesi’yle birlikte 94 bin metrekarelik yer, dev bir yeşil alana döndürülecek. Zeytinburnu Millet Bahçesi’nde; 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet, renkli bitki deresi, spor sahaları, 420 metrekarelik 6 adet egzersiz istasyonu, bin 800 metrekarelik çeşitli yaş gruplarına uygun 3 adet çocuk oyun alanı, 3 metre genişliğinde 2 kilometrelik koşu parkuru, 2 metre genişliğinde 3 kilometrelik bisiklet yolu, 4 metre genişliğinde iki bin 800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, piknik alanı, 35 bin 300 metrekarelik yeşil alan, toplam 33 metre genişliğinde çim tepeleri, 4D Sinevizyon Merkezi, cami, şifalı bitkiler bahçesi, süs havuzları, kaya bahçeleri, dinlenme ve oturma alanları, açık teraslı büfe, duş alma alanı, bay, bayan ve engelli lavaboları ile birlikte birçok kültürel ve sosyal aktivitenin yapılabileceği alanlar bulunacak.