EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yüzde 1.7’nin altında faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar

Dokuz banka yüzde 1.7’nin altında faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Hangi banka en düşük konut kredisi faiz oranını sunuyor? İşte cevabı…

Bugün itibariyle toplam dokuz banka yüzde 1.7’nin altında konut kredisi faiz oranı sunuyor. 2018’de yüzde 2.68 seviyelerini gören konut kredisi faiz ortalaması ipotekli satışları etkilemiş ve yüzde 20’li seviyelere kadar indirmişti. Son indirimlerle birlikte bankaların konut kredisi faiz ortalaması yüzde 1.9’a kadar düştü.

Bankaların likidite, faiz oranları, büyüme ve hacimlerin olumlu yönde ilerlediğine işaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, faiz oranlarının ilerleyen aylarda daha da düşmeye devam edeceğini ifade etti.

Bugün itibariyle en düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden 5 yıl vadeli 100 bin TL konut kredisi çekildiğinde aylık taksitler 2 bin 530 TL, toplam geri ödeme bedeli ise 152 bin TL olarak çıkıyor.

Kredi Pazarı’nda yer alan verilere göre yüzde 1.7’nin altında faiz oranı sunan bankalar şu şekilde:

HalkBank

HalkBank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ile yüzde 1.49, Canım Evim Konut Kredisi ile yüzde 1.53, Dost Evim Konut Kredisi ile ise yüzde 1.85 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank

VakıfBank, yüzde 1.75 faiz oranı sunuyor. Ancak kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi veriyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 5 yıla kadar yüzde 1.54, 10 yıla kadar yüzde 1.59 faiz oranı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, 10 yıla kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

TEB

TEB, yüzde 2.58 faiz oranı sunuyor. Ancak TEB kampanyalı konut kredisi ile 10 yıla kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

ICBC Bank

ICBC Bank, standart konut kredisi ile yüzde 2.4, kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi ile ise yüzde 1.62 faiz oranı uyguluyor.

ING Bank

ING Bank, 10 yıla kadar yüzde 1.67 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, 10 yıla kadar yüzde 1.68 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. KKDF ve BSMV masrafı ise alınmıyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, 10 yıl vadeli 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor. 10 yıl ile 20 yıl vade arasında ise yüzde 1.95 faiz oranı sunuluyor.