Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
3 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

"Yüzde 0,98 faize ilave yüzde 20 indirim" kampanyası geliyor!

Konut sektörünün 3 büyük çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER’den sektörü canlandıracak yüzde 20 indirim kampanyası geliyor.

Gayrimenkul sektörünün liderleri yeni bir kampanya hazırlığında. Sektörün 3 büyük çatı kuruluşu GYODER, KONUTDER ve İNDER yüzde 0,98 faiz indirimine ek olarak satışta olan projelerinde yüzde 20 indirim imkânı sağlayacak.

Kampanya üzerinde görüşmek için bir araya gelen dernek liderleri üyelerini kampanyaya dahil olmaya davet etti. Kampanyaya ilk etapta 40 konut firmasının dahil olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yünlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından duyurulan konut kredisi faiz oranlarında yüzde 0,98’e varan indirimin ardından bir atak da gayrimenkulün liderlerinden geldi.

Konutta KDV indirimi, tapu harcı bedellerinde indirim kampanyalarından sonra hükümetin konut sektörü teşviklerinden biri olarak duyurulan konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşürülmesine ilişkin kampanya sektörde büyük ses getirdi.

Bu hafta başında da konut sektörünün üç lider ismi KONUTDER, GYODER ve İNDER ‘Yüzde 0,98’e ilave yüzde 20 indirim’ kampanyasının hazırlığı içinde olduklarını duyurdu. Konu hakkında görüşen liderlerin temsilcileri resmi duyuruyu ise 15 Mayıs Salı günü yapacak.

Türkiye’de son 3,5 yıl içinde biriken konut stokunun eritilmesi için seçim öncesinde hükümet tarafından KDV oranlarının yüzde 8’e düşürülmesi, tapu harcı bedellerinin yüzde 3’e düşürülmesi ve konut kredisi faiz oranlarında 5 büyük devlet kuruluşunun indirime gitmesinin ardından konut sektörünün liderleri de yüzde 20 indirim kampanyasına imza atacak.

Kampanya ile konut stokunun hızla erimesi, alımlarını erteleyen tüketicilerin konut satın alımlarını hızlandırması ve sektörün yeniden canlanması bekleniyor.

Satışları devam eden projelerinde kampanya geliştirmek üzere bir araya gelen temsilciler ‘Yüzde 0,98 faize ek yüzde 20 indirim’ kampanyasını hayata geçirmeyi ve sektöre ivme kazandırmaya hazırlanıyor.