EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yüzde 0,95 faizle konut sahibi olma fırsatı yarın başlıyor

Durgun günler geçiren konut sektörünü canlandırması beklenen konut kampanyası yarın başlıyor. Kampanya 31 Ekim 2018 tarihine dek devam edecek.

Konut sektörünün üç lider çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER önderliğinde KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata kazandırılan konutta ikinci indirim kampanyası 28 Ağustos 2018 Salı günü start veriyor. Tarihi konut kampanyası olarak nitelendirilen kampanya 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle KONUTDER, GYODER ve İNDER liderliğinde hayata kazandırılan kampanya kapsamında üç büyük çatı kuruluşun bünyesindeki firmaların markalı konut projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın konutları ve Emlak Konut GYO bünyesinde üretilen konutlar yer alıyor.

Yüksek konut kredisi faiz oranları nedeniyle konut alımlarını erteleyen vatandaşların konut satın almasını sağlamak, yurt genelinde biriken konut stokunun erimesini sağlamak ve uzun süredir sıkıntılı günler geçiren konut sektörünün yeniden hareketlenmesini sağlamak için hayata kazandırılan kampanya kapsamında yüzde 5 ile 10 arasında değişen düşük peşinatlarla yüzde 0,95 ile yüzde 0,98 arasında değişen konut kredisi faiz oranları ile 120 aya kadar vadelendirme imkanı sunuluyor.

Sektör temsilcilerinin katılımı ile yarın gerçekleştirecek kampanya tanıtımında basına tanıtılacak olan yeni kampanyanın tüm detayları da yarın açıklanacak. Kampanyada sunulan tüm imkanların yanı sıra bir de yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değişen fiyat indirimi avantajı sunuluyor.

Yarın basına tanıtılacak ve startı verilecek olan konutta ikinci kampanyanın 28 Ağustos Salı 2018 ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında geçerli olması planlanıyor. Geçtiğimiz aylarda hayata kazandırılan ve bir buçuk ay süreyle yüzde 1'in altın da faiz oranları ile 120 ay vade imkamı ve yüzde 20 indirim fırsatı sunan konut kampanyası ile 8 milyar TL'lik bir satış hacmi yakalanmıştı.