EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yurt dışında doğru yatırım nasıl yapılır?

Yurt dışı yatırım ve yaşam danışmanlık şirketi Yeni Bir Hayat’ın kurucusu Şevki Akaydın, doğru yatırım yapma yöntemlerini anlattı.

Tüm dünyada kendini gösteren küresel bir krizin yaşandığı günümüzde; Amerika ve Avrupa başta olmak üzere yatırımcılar, yurt dışı gayrimenkul yatırımlarına eğilim gösteriyorlar. İstatistiklere göre yurt dışında kira artışları, gayrimenkul satış fiyatından çok daha hızlı bir artık göstermekte. Diğer taraftan gayrimenkul alımı ile ülkelerin sunduğu aile vize serbestliği, daimi oturum, ekonomik avantajlardan da yararlanabiliyorlar.

Yurt dışı yatırım ve yaşam danışmanlık şirketi Yeni Bir Hayat’ın kurucusu Şevki Akaydın yurt dışı projelerde çok cazip ödeme seçenekleri sunan yatırım programları ile ilgili bir rehber hazırladı.

Portekiz’den Karayipler’e satın alım ve kira getirilerini derleyen yurt dışı yatırım ve yaşam danışmanlığı hizmeti veren Yeni Bir Hayat firmasının kurucusu Şevki Akaydın, yatırımcılar için önümüzdeki süreçte değerlenecek fırsat tüyoları verdi.

Portekiz

İspanya ile komşu ve Atlantik Okyanusu’na açılan bir kapı olan Portekiz, bu özelliğiyle de Jeo Stratejik bir konuma sahip Portekiz turizm ve ticaretin merkez noktalarından birini oluşturuyor.

700 bin Euro ile Lizbon’un en merkezi ve yeni projelerinden birisinde 2+1 120 metrekare büyüklüğünde yeni bir daire alabilirsiniz. Yıllık ortalama 25 bin Euro kira getirisi elde edilir.

Ya da Lizbon’un en turistik bölgesi olan Chiado’da 520 bin Euro ile 1+1 apart daire satın alarak kısa dönemli kiralama opsiyonunu değerlendirebilirsiniz. Kendinizi işletirseniz yıllık ortalama 45,000, şayet işletmesini bir firmaya verirseniz yıllık 20 bin Euro getiri sağlar.

İspanya

Barcelona’nın Eixample bölgesi gayrimenkul yatırımı için en gözde mekânlardan birisi olarak öne çıkıyor. Burada ortalama 550 bin Euro ile 2+1 daire alarak yıllık yaklaşık 17 bin 500 Euro kira getirisi elde edebilirsiniz. Valencia gibi daha tatil bölgelerinde ise 600 bin Euro karşılığında yazlık da alabilirsiniz.

Malta

Son dönemlerde gayrimenkul sektöründe çok ciddi hareketlenmenin olduğu Malta’da 400 bin Euro’ya St Julians bölgesinde 2+1 daire alabilirsiniz. Dairenin yıllık ortalama kira getirisi 15 bin Euro civarında olacaktır. Eğer bu daireye ek olarak 5 yıl vadeli 250 bin Euro bedelli Malta Devlet Tahvili de satın alırsanız Malta’da ömür boyu yaşama hakkını da alırsınız. Yine Schengen ülkelerinde serbest dolaşımınız olur.