EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Yüreğir Dar Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi" kura başvuruları devam ediyor

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde hayata geçirilen ‘Dar Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi’ için kura başvuruları devam ediyor.

Yüreğir Belediyesinin kendi finansmanıyla Atakent Mahallesi’nde hayata geçirdiği dar gelirli vatandaşlara yönelik projede hak sahipleri proje tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek kura ile belirlenecek. projede toplam 644 konuta yer verildi. Kuraya katılmak isteyen vatandaşlar 15 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını yapabilecek.

Yüreğir Belediyesinin kendi öz kaynakları ile hayata geçirdiği sosyal konut projesinde başvurular alınmaya devam ediyor. Sadece konut değil aynı zamanda bir sosyal yaşam alanı sunulacak projede, kapalı spor salonları, kapalı yüzme havuzu, kreş hizmetleri gibi çeşitli sosyal donatılar da bulunacak.

Yüreğir’de yapılan en büyük yatırıma imza attıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan projeden belirli şartları karşılayan tüm vatandaşların yararlanacağını ve kura seçimlerinin 2018 yılında inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılacağını söyledi.

Yüreğir Belediyesi tarafından alıjm gücü düşük vatandaşlar için geliştirilen sosyal konut projesinde anne babaların ve çocukların keyifle ve güven içinde vakit geçirmesi için gerekli olan her şey ince ayrıntılarına kadar düşündüldü. İnşaat çalışmalarına tüm hızıyla devam eden projede 2+! tipinde tasarlanmış toplam 644 adet konut yer alıyor. Projenin 2018 yılında tamamlanarak gerçekleştirilecek kura çekiminden sonra hak sahiplerine anahtar teslimlerinin yapılması bekleniyor. Yüreğir Dar Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi Yüreğir tarihinde yapılan en büyük yatırım olarak dikkat çekiyor. Belirlenen şartları karşılayan tüm vatandaşlar başvuru yaparak kura çekimine katılma hakkını elde edecek.

2+1 tipinde dairelere yer verilen büyük sosyal konut projesinde başvurular Yüreğir Kültür Merkezinde yer alan Yüreğir Belediye Başkanlığı Sosyal Konut Başvuru Ofisinde 15 Şubat 2018 günü mesai bitimine kadar devam edecek. başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuru formu ve başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgilere ‘yuregir.bel.tr’ adresine giriş yaparak öğrenebilecekler.