Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Yüksek kredi faizlerine yüzde 10 indirim müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere yüksek faizle verilen kredilerde yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, banka kredileri konusunda sevindirici açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak, 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere bankaların yüksek faizle kullandırdığı kredilerde yüzde 10 indirim yapılacağını ifade etti.

KULLANILAN KREDİLERDE YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILACAK

Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında kredi faizlerini değerlendirdi. Bankaların enflasyon mücadelesine katkıda bulunacağı ifade eden Albayrak, 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere bankalardan yüksek faiz oranlı kredi kullanan kişiler için yüzde 10 indirim yapılacağını belirtti.

Kredi faizlerinde yüksek dalgalanmalara şahit olunduğunu söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankalara yeniden yapılandırma kararı için teşekkürlerini sundu. Albayrak; “Bankalarımız enflasyonla mücadeleye destek vereceklerini ifade etti. 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere kredi faizlerinde yüzde 10 indirim yapılacak” diye konuştu.

HÜSEYİN AYDIN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Banka kredi faiz oranları ile ilgili bir müjde de Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın’dan geldi. Hüseyin Aydın, bankaların nominal faiz hadlerinin daha aşağı seviyeye çekilebilmesi için yapılan çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti. Söz konusu bu açıklamanın kamu ve özel banka ayrımı olmaksızın tüm bankaların kredi faiz oranlarında indirim yapılması anlamı taşıdığı yorumları yapıldı.

Son günlerde bankaların sunduğu konut kredisi faiz oranları yüzde 3’ü aştı. En düşük faiz oranı ise yüzde 1.98 olarak kaydedildi. İpotekli konut satışlarını azaltan yüksek faiz oranlarının, söz konusu adımlarla birlikte yüzde 10 düşmesi bekleniyor.