EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Yetmez, faizler daha da inmeli"

Kredi faiz oranlarında yaşanan düşüşten memnuniyet duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gidişat iyi ama yetmez, daha da inmeli" dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 6 bin 115 engelli memur adayının atama ve kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide faiz indirimi başta olmak üzere, olumlu haberlerin art arda geldiğine dikkat çekti. Erdoğan, "Dün yine bir indirimde bulundular, teşekkür ediyorum. Tabi bu yetmez, faizin daha da inmesi lazım" diye konuştu.

"Vatandaşlarıma sesleniyorum, yatırımın, istihdamın ve üretimin daha da artması, uluslararası camiada rekabet edilebilmesi için faizlerin inmesi lazım" ifadesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Hep söylüyorum, işte Amerika, Japonya, Avrupa, hepsi ortada. Bir oradaki faize, bir bizdekine bakalım. Onun için süratle daha da bunun inmesi lazım ama şu anda gidiş iyi, inanıyorum ki daha da inecek."

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki kararlılıklarının karşılaştıkları her badirenin ardından daha da perçinlendiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin önünü darbelerle, terörle, ekonomik saldırılarla kesebileceklerini sananların oyunlarını boşa çıkarta çıkarta yolumuza devam ediyoruz. Bizim krizlere dayanma katsayımız Elhamdülillah bir hayli yüksek, bize karşı bu tezgahları kuranların krizlere dayanma gücü de aynı derecede yüksek mi, onu yaşayıp göreceğiz" dedi.