EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yerli otomobilin yerli güvencesi Doğa Sigorta

Doğa Sigorta A.Ş CEO’su Nihat Kırmızı, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sigorta şirketi olarak projeye her türlü destek vermeye hazır oldukları mesajını verdi.

Kırmızı, “Cumhurbaşkanımızın özel çabalarıyla başlatılan projenin, Türkiye’nin milli projesi olarak her kesim tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Doğa Sigorta olarak, üretimde sigorta firmalarını zorlayabilecek noktalarda bile her türlü fedakarlığı yaparak destek vermeye hazırız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan ve Türkiye’nin alanında öncü 5 şirketi tarafından sürdürülmesi planlanan yerli otomobil üretimi projesi, Türkiye’nin milli projesi olarak kamuoyunda heyecan yarattı. Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip sigorta şirketi olan Doğa Sigorta, “yerli otomobile yerli güvence” ile destek vermeye hazır olduğunu açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Doğa Sigorta A.Ş CEO’su Nihat Kırmızı, sadece yerli otomobil üretimi olarak değil, Türkiye’nin milli projesi olarak gördükleri projeye destek vermeye gönüllü olduklarını belirtti. Bir sigorta şirketi olarak üzerlerine düşen her görevi yapmaya hazır olduklarını kaydeden Kırmızı, açıklamasında “ Üretim aşamasında olduğu gibi üretildikten sonra da trafiğe çıkan her araca en ulaşılabilir koşullarda kasko ve trafik gibi sigorta güvenceleri sağlayacağız. Bir sigorta firmasının zorlanabileceği noktalarda bile, Doğa Sigorta olarak fedakârlık yapmaya hazırız. Bunu yerli bir şirket olarak milli bir görev edindik.” mesajı verdi.

Türkiye Potansiyelini kullanmalı

Türkiye’nin proje aracılığıyla otomotiv üretimindeki köklü deneyimini ortaya koyarak, bu yöndeki iddiasını tüm dünyaya kanıtlayacağını vurgulayan Kırmızı, açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye’nin son 15 yılda ortaya koyduğu başarılı kalkınma politikası, ekonomi yönünde sürdürdüğü başarılı girişimlerin eseri olmuştur. Bugün geldiğimiz aşamada yerli otomobil üretimi de bu yönde sürdürülen girişimlerden biridir. Türkiye başarılı kalkınma politikasıyla son 15 yılda zirveye ulaşmıştır. Yerli otomobil projesi, Türkiye'nin ulaştığı zirveden, dünya ölçeğinde atılımlar yapacağı bir dönemin başlangıcı olacak”

“Atılım sürecine en büyük destek”

Türkiye'nin yerli otomobil üretiminde köklü deneyiminden gelen güçlü bir potansiyel barındırdığını ifade eden Kırmızı,

"Türkiye, otomotiv sektöründe gösterdiği başarılı performansının zirveye ulaşabileceği bir dönemin içerisindedir. Önümüzdeki dönemde daha da olgunlaşacak bu milli projenin tüm süreçlerinin başarıyla tamamlanması sadece otomotiv sektörüne değil, Türkiye ekonomisine, global ölçekte Türkiye’nin dünyadaki konumuna ciddi bir katma değer sağlayacaktır. Türkiye, bulunduğu coğrafi konumunun etkisiyle komşuları ve Türki Cumhuriyetler için yerli otomobilin satış alanları açısından da güçlü bir potansiyel oluşturmaktadır. Gerek iş gücümüz gerek milli sermayemiz gerekse de dış ticaretteki hakim gücümüzle bu projenin ülkemizin atılım sürecine en büyük desteği vereceğine inanıyoruz.”