EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yenikapı-Havalimanı metro hattına iki yeni durak geliyor

İstanbul’da ilk hizmete giren metro olma özelliğini taşıyan Yenikapı ve Atatürk Havalimanı arasında sefer yapan metro hattına iki yeni durak eklenecek.

Yakın zamanda sürücüsüz olarak hizmet vermesi planlanan Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattına iki yeni istasyon geliyor. İstanbul ilk metrosu kısa süre içinde de sürücüsüz olarak hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul’da 1989 yılında Yenikapı Atatürk Havalimanı arasında hizmet vermek üzere hayata geçirilen ilk metro Yenikapı Atatürk Havalimanı metro hattı sürücüsüz metroya dönüştürülüyor.

1989’da hizmete giren İstanbul’un ilk metro hattı Yenikapı Atatürk Havalimanı metrosu sürücüsüz metroya dönüştürülecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, Yenikapı-Otogar-Havalimanı-Kirazlı-Halkalı metrosuna ait olan sinyalizasyon ve platform bölücü kapı işi sistemlerini temin ve işletmeye alma işlerini 12 Haziran 2018 Salı günü saat 10.00’da ihaleye sunacak.

Böylelikle Yenikapı Otogar istasyonları arasında iki yeni durak daha yer alacak. Yenikapı ve Atatürk Havalimanı metro hattına eklenecek istasyonlardan biri Bayrampaşa diğeri ise Sağmacılar şeklinde belirlendi.

Türkiye’de ilk kez sürücüsüz şekilde hizmet vermeye başlayan metro hattı Ümraniye ve Üsküdar arasında hizmet veren metro hattı geçen sene aralık ayında yaşama geçirilmişti. Türkiye’nin ilk metrosu olan Yenikapı metro hattı da bundan sonra sürücüsüz olarak hizmet vermeye devam edecek. Böylelikle bu hat da Türkiye’de yaşama geçirilen ikinci sürücüsüz metro hattı olarak kayıtlara geçecek.