EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yeni Havalimanı yolcu taşıma ihalesini Altur-Havaş-Free Turizm kazandı

İstanbul’un yeni havalimanının yolcu taşıma ihalesi yapıldı. İhaleyi Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazandı.

Türkiye 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı’nda dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesine kavuşuyor. İstanbul’un yeni havalimanı yakın zamanda hizmete açılıyor. Yeni havalimanının yolcu taşıma şirketi ve ulaşım ücretleri belli oldu. Yakın zamanda ihalesi gerçekleştirilen yeni havalimanı yolcu taşıma işini Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazandı. Şirket tarafından toplam 150 adet otobüs ile 18 farklı hat üzerinden yeni havalimanına sefer düzenlenecek.

4 Eylül Pazartesi 2018 tarihinde İstanbul Yeni Havalimanı’nın yolcu taşıma ihalesi gerçekleştirildi. İstanbul Yeni Havalimanı yolcu taşıma işini Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazandı. Şirket tarafından toplam 150 adet otobüsle 18 hat üzerinden yeni havalimanına yolcu taşıyacak.

Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu İstanbul Yeni Havalimanı’na bagajlı lüks taşımacılık hatlarının oluşturulması ve taşımacılığın uygun araçlarla karşılanması amacıyla toplu taşıma yapmak üzere hat kiralama işini toplam 10 yıl süre ile ihale sonrasında üstlenmiş oldu. Şirket bu hizmet için 10 yıllık sözleşme imzaladı. İstanbul Yeni Havalimanına toplu yolcu taşımak üzere hat kiralama işi ihalesinde tahmin edilen bedel KDV dahil 468 milyon TL şeklinde belli oldu. İhaleyi alacak firmanın ödemeyi ne şekilde yapacağı da kesinleşmiş oldu.

İhale sonucuna göre tahsil edilecek bedelin tam elektronik bilet karşılığının yüzde 20’lik kısmının parasal tutarı sözleşme imzalandığı tarihi izleyen aydan itibaren başlayacak şekilde 5 aya eşit şekilde bölünerek tahsil edilecek. Geri kalan yüzde 80’lik bölümü de 120 aya eşit şekilde bölünerek tahsil edilecek.