EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yedi Mavi'den yüzde 5 peşinatla konut sahibi olunabiliyor

Zeytinburnu'nun en değerli arazilerinden birinde Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığında yükselen Yedi Mavi projesi de tarihi kampanyaya katıldı.

Cumhuriyet tarihinde görülmemiş şartlartda ev sahibi yapan tarihi kampanyaya Yedi Mavi projesi de katıldı. Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığıyla hayata geçen Yedi Mavi'den bundan böyle yüzde 5 peşinat, 240 ay vade ve yüzde 0.79 faiz oranıyla konut sahibi olunabilecek.

Kampanyanın ekonomiye ciddi ivme kazandıracağını söyleyen Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, "Konut alımını kolaylaştırmak için ikinci bir seferberlik olarak başlayan uygulama ile Türkiye’de ilk kez 240 ay vade ile konut kampanyasına imza atılıyor. Dövizin yükselişi inşaat maliyetlerini artırdı, inşaat sektörünün canlılığını koruması için bu tür kampanyaların uygulanması çok önemli. Vadelerin 20 yıla kadar uzatılması ve faiz oranlarının aşağı çekilmesiyle büyük bir fedakarlık yapılıyor. Sektörün hareketliliğini koruması için belirlenen 240 ay vade hem yatırımcılar hem de konut alıcıları için çok önemli bir kampanya. Bu rakamlar bugüne kadar sektörde hiç konuşulmadı. Bu kampanya sayesinde bekleyen yatırımlar ve talepler öne çekilmiş olacak, yeni yatırımların önü açılacak" dedi.

Metrekare birim fiyatları 13 bin TL'den başlıyor

Avrasya Tüneli'ne en yakın projelerden biri olmasıyla dikkat çeken Yedi Mavi, 3 milyar TL'lik yatırımla inşa ediliyor. 63 dönümlük arazi üzerinde yükselen 17 katlı 6 bloktan meydana gelen projede 848 bağımsız birim yer alıyor. Konut, home-ofis, ticari üniteler ve apart otelden oluşan karma konseptli bir proje olan Yedi Mavi'de büyüklükleri 75 ile 400 metrekare arasında değişen 5 farklı tipte daire seçeneği sunuluyor.

Yedi Mavi’de yer alan dairelerin metrekare birim fiyatları 13 bin ila 19 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 45’i yeşil alana ayrılan Yedi Mavi'nin sosyal donatıları arasında akıllı ev sistemleri, rezidans sistemleri, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spa ve fitness salonu bulunuyor. Ayrıca projede yer alan 2 bin 600 araçlık otopark alanı elektrikli araçların da kullanımına uygun olarak tasarlandı.