Folkart Incity
2 Yıl Sonra Teslim
Folkart Incity İzmir / Bornova 239.000 TL - 1.349.000 TL Proje Detayı
AND Pastel
10 Ay Sonra Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Pega Kartal
Hemen Teslim
Pega Kartal İstanbul Anadolu / Kartal 395.000 TL - 1.600.000 TL Proje Detayı
Nef Kağıthane
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Kağıthane İstanbul Avrupa / Kağıthane Proje Detayı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete açılıyor

Türkiye'nin en önemli mega projelerinden biri olan 3. Köprü; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve üst düzey yetkililerin katılacağı törenle yarın hizmete açılacak.

Yapımına 29 Mayıs 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 26 Ağustos'ta açılıyor. Otoyollarıyla birlikte 3 milyar dolar yatırım maliyeti bulunan köprünün hizmete geçmesiyle İstanbul trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağı öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile yurtdışından davetlilerin katılımıyla yarın açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde, günlük 135 bin "otomobil eşdeğer" trafik geçişi için idare garantisi bulunuyor.

Dünyada bir ilk olacak

Gidiş ve geliş istikametlerin 4'er karayolu ve ortada yer alan 2 demiryolu şeridiyle toplam 10 ulaşım şeridine sahip olacak olan köprü, raylı geçiş sisteminin aynı tabliyede olması sebebiyle de dünyada ilk olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu özelliğiyle "üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü" unvanını alacak.

Fiyatlar yılbaşında değişecek

Geçiş ücretiyle ilgili tartışmaların devam ettiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Avrupa'dan Asya'ya geçişte otomobiller 9,90'dan, aks aralığı ve sayısına göre ağır tonajlı araçlar ise 13,20 liradan başlayan fiyatlarla ücretlendirilecek. Asya'dan Avrupa'ya geçişlerin ücretsiz olacağı köprüde, söz konusu ücretler, 2 Ocak 2017'ye kadar geçerli olacak.