EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yatırımcıların yeni gözdesi küçük evler

Vatandaşın konut tercihinin gün geçtikçe değiştiğini söyleyen Elbiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, ilginin küçük konutlara doğru kaydığını belirtti.

Vatandaşların artık yatırım yapmak amacıyla konutlara yöneldiklerini anlatan Elbiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu; konut alacak vatandaşların stüdyo, 1+1, 2+1 ve loft dairelere yöneldiklerini söyledi. Büyük konut tercihinin yerini daha küçük ve kullanışlı dairelere bıraktığının altını çizen Türkoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Hem dar ve orta gelirli hem de yüksek gelirli aileler artık küçük konutlara yöneliyor. Bu konutlara yönelmekteki amaç ise geniş ailelerin yerini çekirdek ailelere bırakmasıyla büyük yaşam alanlarına olan ihtiyacın azalması.

Küçük daireler yatırım için daha avantajlı

Yüksek kira getirisi de sağlayan küçük konutların avantajlarına değinen Elbiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu “Kalabalık aileler yerini çekirdek ailelere bıraktı. Bu da büyük konutlara olan ilginin azalmasına neden oldu. Bunun yanı sıra küçük daireler ısınma sorunu yaratmaması nedeniyle de vatandaşların gözdesi oldu. Çalışma saatlerinin artması ile evde yaşanılan zaman diliminin kısalması, 1+1 ve 2+1 dairelerin yatırım için elverişli olması tercih edilir olma özelliğini arttırdı. Bizde vatandaşlarımızın istekleri ve beklentileri doğrultusunda Beytepe Benevre projesini hizmete sunacağız” ifadelerini kullandı.