EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yatırımcılar Emlak Konut’un fiyat güncellemesini bekliyor

Emlak Konut GYO’dan ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, 2019 yılı ödemeleri için şirketin yapacağı fiyat güncellemesini bekliyor.

Emlak Konut GYO’nun projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, şirketin aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılı ödemeleri için yapacağı fiyat güncellemesine odaklandı.

TOKİ YÜZDE 4’E SABİTLEDİ

Emlak Konut GYO’nun projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, şirketin açıklayacağı fiyat güncelleme oranına odaklandı. Emlak Konut, aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 ödemeleri için fiyat güncellemesine gidecek. Yatırımcılar, yıllık enflasyonun yüzde 20.30 olarak gerçekleşmesinin ardından Emlak Konut’un açıklayacağı oranı bekliyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut, işyeri ve arsa alan vatandaşların geri ödemelerinde altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranını Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranlarının altına çekerek 2019 için yüzde 4’e sabitlemişti.