Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Yatırımcılar Emlak Konut’un fiyat güncellemesini bekliyor

Emlak Konut GYO’dan ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, 2019 yılı ödemeleri için şirketin yapacağı fiyat güncellemesini bekliyor.

Emlak Konut GYO’nun projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, şirketin aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılı ödemeleri için yapacağı fiyat güncellemesine odaklandı.

TOKİ YÜZDE 4’E SABİTLEDİ

Emlak Konut GYO’nun projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, şirketin açıklayacağı fiyat güncelleme oranına odaklandı. Emlak Konut, aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 ödemeleri için fiyat güncellemesine gidecek. Yatırımcılar, yıllık enflasyonun yüzde 20.30 olarak gerçekleşmesinin ardından Emlak Konut’un açıklayacağı oranı bekliyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut, işyeri ve arsa alan vatandaşların geri ödemelerinde altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranını Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranlarının altına çekerek 2019 için yüzde 4’e sabitlemişti.