EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yatırımcılar 2016'da en çok bu konutları aradı

Hürriyet Emlak'ın 2016 yılı gayrimenkul aramalarına ilişkin verilerine göre, yatırımcıların konut seçerken en çok dikkat ettiği özellik "düşük fiyat" oldu.

Hürriyet Emlak tarafından 2016'nın emlak sektörüne ilişkin yayınlanan rapora göre, ev aramalarında ayrılan maksimum bütçe 2015 yılına oranla 2016’da düşüş gösterdi. Verilere göre kullanıcılar ev ararken en çok 125 bin TL üzerinden tercihlerini belirledi. 2015 yılında bu rakam 200 bin TL olarak aranmıştı. Kiralık konut aramalarında ise bu bütçe bin TL olarak raporda yer aldı. En çok arama yapılan kategoriler arasında yüzde 89 oranla konut aramaları oldu.

En çok konut sahibi olmak istenen yer İstanbul oldu

En çok arama yapılan iller 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Sırasıyla Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer ve Üsküdar ilçeleri en çok arama yapılan İstanbul ilçeleri oldu. Kullanıcılar, en çok arama yapılan ikinci il olan Ankara’nın Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut, Mamak ve Keçiören ilçelerinde konut aradılar. Karşıyaka, Bornova, Konak, Buca ve Karabağlar ise en çok aranan İzmir ilçeleri arasında yer aldı.

En çok yazlık aranan yer Bodrum

Yayınlanan rapora göre 2015 verilerinde listede yer almayan Yozgat, 2016’da fiyatı en çok artan il oldu. Yozgat’ı Giresun, Kırklareli, Ordu ve Çanakkale izledi. En çok yazlık aranan ilçeler sıralamasında Bodrum birinci sırada yer alırken; Edremit, Ayvalık, Konyaaltı, Urla, Çeşme, Marmaris ve Alanya’da diğer ilçeler oldu.