EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yalova Thermal Palace Resort, 2017 yılında tamamlanacak

Karaderili Şirketler Grup’un 3 etap halinde inşa ettiği Yalova Thermal Palace Resort'un ilk etabı olan apart otel devre mülk etabı teslim edildi.

Otelcilik ve devre mülk gibi alanlarda 20 yıldır faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grup’un vizyon projesi olarak adlandırdığı en büyük yatırımı Yalova Thermal Palace Resort'un ilk etabı teslim edildi. Projeyle ilgili konuşan Karaderili Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, "Yalova için 2 bin 200 yatak kapasiteli 5 yıldızlı termal turizm kompleksini 2017 yılının ilk çeyreğin de tamamını hizmete açmış olacağız. 2017 yılı için otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türkiye Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofisleri kurduk. Bir yıl sonrasının startını verdik. Bu satış ofislerimiz ile Yalova’yı tüm dünyaya tanıtıp yılda 700 bin yabancı turist ağırlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin doğal hazinesi, şifalı sularını, tüm dünya’ya tanıtmayı amaçlıyoruz" dedi.

Bölge ekonomisine katkı sağlayacak

Yalova’nın en büyük ihtiyacı olan toplantı ve kongre salon açığını da bu yatırımla kapattıklarını söyleyen Karaderili, "Yalova Thermal Palace'ta 4 ayrı toplantı ve kongre salonu var. En büyük salon bin 600 kişilik. Bu salonlarla kurumsal firmaları termal su ile buluşturup profesyonel hizmet vereceğiz. Böylelikle Yalova turizminde en büyük sorun olan hafta içi boş kapasite durumu bitecek" dedi.

20 yıllık tecrübeleri ile yola çıktıklarını dile getiren Orhan Karaderili ikinci ve üçüncü etapları olan Resort kısmının tamamlanması ile Yalova’dan en az 500 kişiye daha istihdam sağlayacaklarını, şu anda çalışan sayısının 300 kişi olduğunu ve tüm satın almaları da Yalova'dan yaparak, bölge ekonomisine katkı sağladıklarını vurguladı.

Yalova’da yatırım yapmaya karar verdiğinde herkesin burun kıvırdığını söyleyen Karaderili, "Sonra bizim bu yatırımımızı görenler nasıl oraya yatırım yapmayı düşünemedik diyorlar. Diğer illere termal yatırım yapanlar için övünerek şunu söyleyebilirim Termalin başkenti Yalova'nın Termal ilçesidir" diye konuştu.

"Antalya'yı kendimize rakip alıyoruz"

Yalova’yı en fazla 10 yıl sonra turizm cenneti olarak gördüğünü ve bunun için profesyonel turizm yatırımcılarını Yalova’ya beklediklerini ekleyen Karaderili, "Bizim gibi yatırımcılar geldikçe 5 yıldızlı tesisler açıldıkça, Yalova kazanacak. Büyük bir destinasyon olacak. Rakiplerimiz geldiğinde tanıtım için birlik olacağız, ciddi tanıtım fonlar yapabiliriz, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara birlikte katılır Yalova’yı tanıtırız. Yalova için sürekli daha ne yapabiliriz ne katabiliriz diye düşünüyorum. 10 yıl sonra 1 milyon turist ağılayacak duruma gelebiliriz Antalya’yı kendimize rakip alıyoruz" dedi.