Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Yabancıya vatandaşlıkta yeni düzenleme: Satış vaadi geçerli sayılacak

Gayrimenkul sektörüne bir destek daha geldi. Artık 250 bin dolarlık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli sayılacak.

Sektöre bir destek daha geldi. Yabancılara vatandaşlıkta düzenlemeye gidildi. Bundan sonra artık yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul satın alması karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli kabul edilecek.

NOTERDEN SÖZLEŞME DÜZENLENECEK

Düzenleme, bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan düzenlemeye göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin, üç yıl boyunca devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi, Türk vatandaşlığı kazanımı için yeterli olacak.

1 MİLYON DOLARDAN 250 BİN DOLARA İNDİRİLMİŞTİ

18 Eylül’de yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmişti. Söz konusu düzenleme ile birlikte yabancıya konut satışları eylülde yüzde 151.1 artarak 5 bin 615, ekimde ise yüzde 134.4 artarak 6 bin 276 oldu.