Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Yabancıya konut satışında ilk 9 ayda geçen yılın rakamları aşıldı

2018’in ilk 9 ayında yabancılara satılan konut sayısı yüzde 58.5 artışla 24 bin 155’e ulaştı. Satışta, 2017 rakamları şimdiden aşıldı.

2018 yılının ilk 9 ayında yabancılara satılan konut sayısının yüzde 58.5 artışla 24 bin 155’e ulaştığını açıklayan Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “Geçen yıl 22 bin 200 konut satıldı. Şimdiden bu rakamın 2 bin adet üzerine çıkmışız” ifadelerini kullandı.

Gökhan Taş, yıl sonu hedefinin 30 bin olduğunu hatırlattı. Yabancılara konut satışının en fazla İstanbul’da yapıldığını belirten Taş; “İstanbul’u Antalya, Bursa, Ankara ve Yalova takip ediyor” diye konuştu.

GURBETÇİLERDEN İLGİSİ SON DÖNEMDE ARTTI

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, kurdaki dalgalanmaya bağlı olarak gurbetçilerin konut alımına ciddi ilgi gösterdiğini dile getirdi. Taş, gurbetçilerin döviz kuru avantajı ile birlikte büyük şehirlerde getirisi yüksek projelere yüksek ilgi gösterdiğini ifade etti.

MEHMET BABACAN: CİDDİ BİR TALEPLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Kurdaki yükseliş sonrası gurbetçilerin ve yabancıların Türkiye'deki markalı konut projelerine ilgisinin artmasından bahseden Babacan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan; “Yurt dışında yaşayıp çalışan vatandaşlarımız konut alımı ve gayrimenkule yatırım konusunda istekli görünüyorlar” diye konuştu.

Mehmet Babacan taleplerde özellikle Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Belçika ve Avusturya gibi ülkelerde yaşayan gurbetçilerin öne çıktığını söyledi.

GURBETÇİNİN TİCARİ ÜNİTELERE İLGİSİ CİDDİ ARTIŞTA

Gurbetçilerin Türkiye’de ticari gayrimenkullere ve konutlara ilgisinin arttığını ifade eden Nevita International Yönetim Kurulu Başkanı ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, ticari ünitelere ilgilerinin konuta nazaran daha çok arttığını dile getirdi. Faruk Akbal en çok Almanya, Fransa, İsveç ve Danimarka'daki gurbetçilerin 500 bin TL ile 700 bin TL arasında harcamada bulunarak gayrimenkul yatırımı yaptığını söyledi.