EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yabancıya bu yıl 6 milyar dolarlık konut satıldı

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, bu yıl itibariyle yabancılara 6 milyar dolarlık satış yapıldığını dile getirdi. 2019 için ise hedef 10 milyar dolar.

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından düzenlenen 2019 Ekonomi ve Yatırım Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “2019 Yılında Finans Piyasaları” panelinde konuşan Halk GYO Genel Müdürü ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, sektör olarak 2019 yılında yabancıya satışa ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi. Bu yıl itibarıyla yabancıya 6 milyar dolarlık satış yapıldığını söyleyen Feyzullah Yetgin, 2019 için hedefin 10 milyar dolar olduğunu belirtti.

FRENE BASILMAMALI

Geçen aylar itibarıyla inşaat ruhsat sayısında yüzde 70’e yakın azalma olduğuna işaret eden Feyzullah Yetgin, her kurumun işini yönetmesi gerektiğini kaydetti. Yetgin, GYODER raporlarında 800 bin konut stokunun bulunduğunu söylediklerini hatırlattı. Yurt içi ve yurt dışı satışlar, kredi faiz oranlarının geri gelmesi ve kampanyalarla birlikte stokların eritileceğini söyleyen Yetgin, frene fazla basmamak gerektiğini, 2020 sonrası arz talep dengesinin tersine dönebileceğini aktardı.

Panelde söz alan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku ise kamuda hızlı karar alma sürecinin yaşandığı bir süreçten geçildiğini, bunun sektöre de faydası olduğunu dile getirdi.