EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yabancılara konut satışında yeni rekor bekleniyor

PropertyTR firmasının sahibi Yusuf Boz, 2019 yılında piyasaların toparlanacağını, yabancılara emlak satışında yeni rekor kırılacağını ifade etti.

Gayrimenkul yatırımları ile vatandaşlık hakkının 250 bin dolara indirilmesi, yabancıların Türkiye’den emlak alımını hızlandırıyor. Talebin daha da yükseleceğini öngören PropertyTR firmasının sahibi Yusuf Boz; “Yabancılar vatandaşlık için ülkemizden art arda emlak satın alıyor. Ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayan vatandaşlık kararı sayesinde yatırımların daha da artmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye ekonomisinin kazanacağını belirten Yusuf Boz, emlak talep eden yabancı yatırımcılar arasında Arapların ön plana çıkarken, Avrupa’dan ve Uzak Doğu’dan yatırımcıların da gayrimenkul piyasasına ilgi gösterdiğini belirtti.

TÜRKİYE’YE YABANCI AKINI

TÜİK verilerine göre, 2018’de bir önceki yıla göre yabancılara konut satışının yüzde 78.4 oranında arttığını belirten Yusuf Boz, satışta İstanbul, Antalya, Bursa ve Ankara gibi büyükşehirler ilk sırada yer aldığını, Karadeniz kentlerinin de onları takip ettiğini ifade etti.

Yusuf Boz hem Türkiye hem de dünya için zor geçen 2018 yılının ardından, 2019 yılında piyasaların toparlanacağı öngörüsünde bulundu. Piyasaların 2019 yılında yabancılara emlak satışında yeni rekor beklentisi olduğunu belirten Boz, özel kampanyalarla özellikle yılın ikinci yarısında satışların katlanacağını ifade etti.