EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Yabancı yatırımcının Kuleli Evleri Bomonti'ye ilgisi devam ediyor

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, konut sektöründe başlatılan tarihi kampanyanın yerli ve yabancı yatırımcıya büyük fırsatlar sunduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yılı rekor satış rakamlarıyla tamamlayan konut sektörü, başlatılan tarihi kampanyalarla birlikte ivme kazanmaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları ve mütekabiliyet yasası ile yabancı yatırımcının ilgi odağı olan Türkiye'de yatırımcılar, konuta yatırım yapmaya devam ediyor.

Yabancılar birinci el konutlara ilgi gösteriyor

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “Mütekabiliyet yasası ve düzenlemeler orta ve uzun vadede yatırımlara ivme kazandıracaktır. Aynı uygulamanın Avrupa’da ve Amerika’da da olduğunu görüyoruz. Türkiye’de yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok rağbet var. Şehir merkezine olan ilginin de artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Hem ulaşım yollarına hem de alışveriş merkezlerine yakınlık birinci tercih sebebi oluyor. Bomonti’de bulunan Kuleli Evleri projelerimizde yabancıların talepleri dönemsel olarak değişse de bugün kaydettiğimiz oran yüzde 20’lere varmaktadır” dedi.

En güvenli yatırım aracı gayrimenkul

2017 yılında da sektöre ilginin devam edeceğini ve bu anlamda olumlu bir yıl olacağını söyleyen Osman Yıldırım, "TÜİK’in açıkladığı satış rakamları, yaşadığımız onca olumsuzluklara rağmen konut piyasasının canlılığını kaybetmediğini gösteriyor. Bu durumun uzun bir süre devam edeceğini düşünüyoruz. Şehirlerimizdeki konut stokunun yenilenmesi ihtiyacı kentsel dönüşümle yeni fırsatlar yaratırken; nüfusun genç olması ve hükümetin konut piyasasını canlı tutma isteği bu durumu tetikleyecektir. Ancak bizce sektörümüz için en önemli etken, barınma ihtiyacının yanında, konut satın alımının vatandaşlarca en güvenli yatırım aracı olarak görülmesi" dedi.