EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

“Yabancı yatırımcılar yönünü Türkiye’ye çevirecek”

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini belirtti.

2016 yılında beklenmeyen olumsuzlukların yaşanmasıyla tedirginlik ve endişeye sürüklenen iş dünyasının referandum sürecinin sona ermesiyle rahat bir nefes aldığını söyleyen ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bundan sonraki süreçte bekletilen ve ertelenen yatırımlar için düğmeye basılacağını söyledi.

Yabancı yatırımcılar harekete geçti

Yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini ifade eden ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, özellikle Katar ve Suudi Arabistan’dan süreci takip eden ve düğmeye basmayı bekleyen yatırımcılar olduğunu söyledi. Atalay, “ABD ve Avrupa ekonomisini ayakta tutan Arap sermayesinin bir kısmı Türkiye’ye akacak” dedi.

Kampanyalara ve sektöre verilen desteklere rağmen yine de beklemede kalan yatırımların tekrar harekete geçeceğini kaydeden Atalay, “Referandum süreci yabancı yatırımcılar tarafından da çok yakın takip ediliyordu, şimdi yerli yatırımcının yanı sıra beklemede kalmayı tercih eden yabancı yatırımcının da harekete geçeceğini ve yatırımların hızlanacağını öngörüyoruz.

Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden talep var

Özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere; yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini ifade eden Atalay, “Referandum sonuçları piyasaları rahatlatacak. Piyasaların, özellikle gayrimenkul piyasalarının en ürkek davrandığı durumlar belirsizlik durumlarıdır. Referandum sonucu ne olursa olsun belirsizlik ortadan kalktığı için piyasaların son dönemde almış olduğu tedirginlik ve kararları erteleme eğilimi son bulacak” dedi.