EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Vatandaşlık isteyen yatırımcılar milyonlarca dolarlık yatırım yapacak"

Türkiye'ye yatırım yapan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesini yorumlayan Agency kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, uygulamanın sektörü hareketlendireceğini söyledi

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte 3 yıl satılmaması şerhi şartı ile 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilecek.

Yaşanan son gelişmeyi değerlendiren Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, "Son dönemde yabancı satışlarında bir durgunluk yaşanıyordu. Sektörde yabancı satışlarını harekete geçirmek adına bazı çalışmalar yapılması gerekiyordu. Bu yönetmelikle birlikte gayrimenkul sektörünün hareketleneceğini düşünüyorum" dedi.

Ülkeye döviz girişi sağlanacak

Kısa vadede çok ciddi sonuçlar beklenmediğini belirten Tatlıdil, "Dünyada da bu tür düzenlemeler yapılıyor, olumlu sonuçlar da doğuruyor. Kısa vadede beklemesek de uzun soluklu düşündüğümüzde sektöre pozitif katkıları olacaktır. Bu yönetmelikle birlikte yabancı yatırımcı Türkiye’yi tercih edecektir. Bu gayrimenkul satışlarında hareketlilik getirdiği gibi ülkeye döviz girişini de sağlacak. Bu nedenle gelişmeleri çok olumlu karşılıyorum" ifadesini kullandı.