EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Uzmanlardan imar barışı ilgili dikkat çeken uyarı

İstanbul Kartal’da çöken binanın ardından uzmanlardan imar barışı ile ilgili uyarı geldi. Tüm detaylar haberimizde…

İstanbul Kartal’daki çöken binanın ardından gözler imar barışına çevrildi. Faciada çöken binanın 5 katının ruhsatlı olduğu fakat 3 katının kaçak inşa edildiği ve İmar Barışı’ndan faydalandığı ortaya çıkmıştı.

Fay hattı üzerinde yer alan İstanbul’da deprem riskine karşı, binaları güçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ancak bu çalışmaların daha çok varlıklı semtlerde yoğunlaşması, riski azaltmıyor. Uzmanlar, İstanbul’daki her iki binadan birinin çökme tehlikesi altında olduğunu belirtiyor.

İSTANBUL'DAKİ YAPILARIN YARISI KAÇAK VE RUHSATSIZ

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Türkiye’deki yaklaşık 20 milyon yapının 13 milyonunun kaçak ve ruhsatsız olduğunu ifade etti. Gökan Zeybek, İstanbul’daki 2 milyon yapının da en az yarısının kaçak ve ruhsatsız olduğunu öne sürdü. TSKB Gayrimenkul Değerleme Şirketi Genel Müdürü Makbule Yonel Maya ise 2002’den günümüze kadar Türkiye’de üretilen binaların yaklaşık yüzde 32’si yasal düzenlemelere uygun olmadığını belirtti.

1.8 MİLYON KONUT İMAR AFFINDAN FAYDALANDI

Yaklaşık 10 milyon kişinin başvuruda bulunduğu İmar Barışı’nda 1.8 milyon başvuru kabul edildi. İmar Barışı uygulaması ile birlikte devletin kasasına 16 milyar TL para girdi.