EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Uzak Doğulu turistler Kapadokya’yı kuşattı

Türkiye’nin en önemli tarihi, kültürel ve turistik miraslarından bir tanesi Kapadokya bölgesine akın eden Uzak Doğulu turistler otelleri yüzde 100 doldurdu.

Özellikle Çinli turistler başta olmak üzere Uzak Doğulu turistlerin bu yılki tatil ve seyahat tercihi Türkiye’nin en önemli tarihi, kültürel ve turistik miraslarından bir tanesi olan Nevşehir ilindeki Kapadokya bölgesi. Uzak Doğu’dan gelen turistler bölgeyi adeta altına üstüne getiriyor. Gelen her turist kişi başı yaklaşık 500 dolar ile 1000 dolar arasında döviz bırakıyor.

Eğer ki Uzak Doğulu turistlerin Kapadokya bölgesine olan akın devam ederse bölgedeki otellerin yaz aylarında yeterli gelmeyeceğini ve bu turistik hareketlilikten Kayseri ve Niğde gibi civar illerinde fayda sağlamaya başlayacağı düşünülüyor.

Kapadokya bölgesine gelen Çinli turistler başta olmak üzere Uzak Doğulu turistler kişi başına en az 500 dolar ile 1000 dolar arasında döviz kullanıyor ve otellerdeki doluluk oranları da yüzde 100 seviyesine erişti. Kapadokya’daki turizm hareketliliğinin hız kazanmasıyla Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un 2017 yılında ‘2018 yılı Çin’de Türkiye yılı olacak’ açıklaması akıllara geldi.

Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden birisi olarak dikkat çeken Kapadokya bölgesi Uzak Doğulu turistlerin kültürel seyahat için tercih ettiği ilk yerlerden bir tanesi. Bölgeye akın eden turistler, UNESCO Mirası listesinde olan Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ ve Rahipler Vadisi gibi eşsiz alanlarda geziyorlar. Kapadokya’ya gelen turistler kişi başı en az 500 dolar ile 1000 dolar arasında döviz bırakıyor. Bölgenin özellikle yaz aylarında daha da dolması ve civar illerinde turist ağırlaması bekleniyor.