Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Üsküdar'da dönüşüm başlıyor

Üsküdar'da yaklaşık 270 bin kişinin yaşadığı 16 mahallede kentsel dönüşüm çalışmaları için hazırlıklar başladı. Dönüşümün önünü İBB'nin vereceği karar açacak.

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. İstanbul'un birçok ilçesinde uzun yıllardır devam eden kentsel dönüşüm hareketine her gün bir başka ilçe dahil oluyor. İstanbul'un tarihi öneme sahip ilçelerinden biri olan Üsküdar'da da dönüşümün önü açıldı. Üsküdar'ın yeniden planlanması istenen mahalleleri arasında Kandilli, Kuleli, Küçüksu, Çengelköy, Güzeltepe, Bahçelievler, Mehmet Akif Ersoy, Yavuztürk, Kirazlıtepe, Küplüce, Beylerbeyi, Burhaniye, Ferah, Kısıklı, Kuzguncuk ve İcadiye yer alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen oturuma katılarak Üsküdar'da yapılacak dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, dönüşüm planının nisan ayında hazırlanarak İBB’nin onayına sunulacağını söyledi. Belediyeden çıkacak kararın kentsel dönüşümün önünü açacağını belirten Türkmen, “Bölge kaçak yapılarla dolu. 30 yıldır konuşulan bir konunun sonuna geldik” diye konuştu.

Kentsel dönüşümle yeniden inşa edilecek olan 16 mahallede 3 adet kırmızı çizgileri olduğunu belirten Türkmen, “Evlerimiz estetik olacak, insanlar Üsküdar evlerini konuşacak. İkincisi, site şeklinde yapılaşmaya karşıyız. Mahalle hayatından memnunuz. Üçüncüsü ise otoparksız proje olmayacak” dedi.

TOKİ'nin de dönüşüm alanlarında konut üreteceğinin müjdesini veren Başkan Türkmen, yerinde kentsel dönüşümü savunduklarını ifade etti. Türkmen, “Bu mahallelerdeki insanlar mahallelerinde oturmaya devam edecek. Bundan sonra söz vatandaşın. Hissedarların önündeki en büyük engel imar sıkıntısıydı. Bu kararla onu aştık” dedi. Türkmen, kat yüksekliklerinin 6-7 kata ulaşacağını söyleyerek “Geri görünümde 6 kat, etkilenme bölgesinde ise 7 kata çıkan bir imar hakkı geliyor” diye konuştu.