Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Ünlü basketbolcu Fikirtepe kentsel dönüşüm mağduru oldu

Ünlü basketçi Ahmet Duverioğlu İstanbul Fikirtepe’de başlatılan kentsel dönüşüm projesinden 450 bin TL ödeyerek 2 daire satın almıştı ancak projenin yapımı durdu.

İstanbul Kadıköy’e bağlı Fikirtepe Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesi nedeniyle birçok vatandaş mağdur oldu. Bunlardan birisi de tanıdık bir sima. Basketbolcu Ahmet Duverioğlu.

Projeden 450 bin TL ödeyerek 2 dairenin satın alınması için sözleşme imzalayan basketbolcu projenin durdurulmasının ardından tüketici mahkemesine başvuruda bulunarak ödediği parayı geri almak istedi.

İstanbul Fikirtepe Mahallesi’nde yarım kalan kentsel dönüşüm projesinin yankıları hala devam ediyor. Suların durulmadığı cephede binden fazla aile mağdur oldu. Projenin durmasıyla yatırımları askıya alınan vatandaşlar projenin durdurulmasıyla oluşan mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için bir araya gelerek seslerini duyurmuşlardı.

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi nedeniyle mağdur olanlar arasında Fenerbahçe’de forma giyen ünlü basketçi Ahmet Duverioğlu’nun olduğu da öğrenildi. Projeden 140 bin TL peşinat ödemesi yaparak 450 bin TL değerinde 2 tane daire satın alan basketbolcu tüketici mahkemesine başvurarak ödediği parayı geri almak istedi.

Duverioğlu toplam 140 bin TL’lik peşinat ödemesinin ardından taksitlerini de eksiksiz yatırmaya devam etti. Toplamda 450 bin TL’lik ödeme gerçekleştirildi. Projenin devam etmesi halinde birkaç ay sonra basketçi dairelerini teslim alabilecekti. Ancak Selimoğlu İnşaat ve Pana Yapı ortaklığındaki inşaatta yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle gelişme kaydedilemedi.

Sporcunun avukatları Fulya Büyükyörük ve Eyüp Başkan tüketici mahkemesine müvekkilin gereklilikleri yerine getirdiği ancak inşaatın temelde kaldığı ve konut tesliminin taahhüt edilen 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşmesinin mümkün olmadığı ve ödenen toplam 450 bin TL’nin iade edilmesini içeren dilekçe verdi. Vadesi gelmeyen toplam 540 bin TL değerindeki senedin ödenmesinin durdurulmasına karar verilmesi de istendi.