EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ümraniye-Çekmeköy metrosu açılış tarihi belli oldu

Ümraniye-Çekmeköy metrosunun açılış tarihi belli oldu. 21 Ekim Pazar günü hizmete girecek hattın açılışı 15.30’da yapılacak.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın 2. etabının açılış tarihi belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Ümraniye-Çekmeköy hattının 21 Ekim Pazar günü açılacağını açıkladı. Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre; Mevlüt Uysal, Üsküdar-Ümraniye metro hattının geçen yıl aralık ayında açıldığını hatırlattı. Başkan Uysal, Ümraniye-Çekmeköy hattının ise 21 Ekim Pazar günü saat 15.30’da hizmete alınacağını ifade etti.

Çekmeköy Madenler Meydanı’ndaki metronun açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirileceğini ifade eden Mevlüt Uysal, “Bütün Çekmeköylüleri, özellikle bu hattan yararlanacak olan Sancaktepelileri ve bütün İstanbulluları açılışa bekliyoruz” diye konuştu.

GÜNDE ORTALAMA 600-700 BİN KİŞİ TAŞINACAK

7 istasyonun yer aldığı kısmın açılmasıyla hattaki toplam durak sayısının 16’ya yükseleceğini belirten Mevlüt Uysal, güzergahın yoğun olduğunu ifade etti. Ümraniye-Çekmeköy hattının devreye girmesiyle ulaşımda ciddi bir rahatlama olacağını düşündüğünü belirten Uysal, hat ile birlikte günlük ortalama 600-700 bin kişinin taşınacağını, hattın tam kapasite işlemesi için çalışmaların sürdüğünü de sözlerine ekledi.