EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ülke genelindeki riskli yapıların envanteri çıkarılacak

Türkiye genelindeki riskli yapıların tespiti için harekete geçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyelerden ilçelerdeki riskli binaları tespit etmesini isteyecek.

İstanbul Kartal’da çöken binanın ardından gözler riskli binalara çevrildi. 21 kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak için harekete geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelinde riskli yapıları tespit etmek ve kentsel dönüşümdeki yeni yol haritasını belirlemek için çalışmalara hız verdi. Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un 81 ildeki tüm belediyelere talimat mektubu göndereceği ifade ediliyor.

3 AY SÜRE VERİLECEK

Belediyelerden, ilçelerindeki riskli binaları tek tek tespit etmesi talep edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, böylece Türkiye genelindeki tüm ilçeler için riskli yapı envanteri oluşturmuş olacak.

Bu çalışma için belediyelere 3 ay mühlet verilecek. Bu sürenin sonunda dönüşümde öncelikli ilçeler de belirlenmiş olacak. Böylece en fazla riskli binanın yer aldığı ilçelerde kentsel dönüşümde öncelik verilecek.