Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Ülke genelindeki riskli yapıların envanteri çıkarılacak

Türkiye genelindeki riskli yapıların tespiti için harekete geçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyelerden ilçelerdeki riskli binaları tespit etmesini isteyecek.

İstanbul Kartal’da çöken binanın ardından gözler riskli binalara çevrildi. 21 kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm sürecini hızlandırmak için harekete geçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelinde riskli yapıları tespit etmek ve kentsel dönüşümdeki yeni yol haritasını belirlemek için çalışmalara hız verdi. Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un 81 ildeki tüm belediyelere talimat mektubu göndereceği ifade ediliyor.

3 AY SÜRE VERİLECEK

Belediyelerden, ilçelerindeki riskli binaları tek tek tespit etmesi talep edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, böylece Türkiye genelindeki tüm ilçeler için riskli yapı envanteri oluşturmuş olacak.

Bu çalışma için belediyelere 3 ay mühlet verilecek. Bu sürenin sonunda dönüşümde öncelikli ilçeler de belirlenmiş olacak. Böylece en fazla riskli binanın yer aldığı ilçelerde kentsel dönüşümde öncelik verilecek.