EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkler yurt dışında en çok ABD'den konut satın alıyor

Türk vatandaşları konut sektörünün gel gitli döneminde yurt dışına yöneldi. Türklerin dışarıdan en çok konut almayı tercih ettiği ülkelerin başında da ABD geliyor.

Türk yatırımcılar gayrimenkul alımlarına da yurt dışında da ağırlık verdi. Özellikle de son birkaç yıldır Türkiye gayrimenkul sektörünün yaşadığı gel gitler nedeniyle Türk konut yatırımcıları yüzünü yurt dışına döndü. Türk yatırımcıların yurt dışında konut satın almak için en çok tercih ülkelerin başında da Amerika geliyor.

Amerika’da istediğiniz konuta sahip olup İstanbul’da ödeme yaparak sahip olma imkan sağlayan isteamerika.com’a ilgi ise her geçen gün artıyor. Türkiye’de alışılmısın dışında web sitesinden mülk sattıklarını belirten isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu,

Uluslararası para transferi yapmadan Türkiye'den ödeme yapma imkanı sunuluyor

“Bu sebeple müşterimizin bir karara varması biraz uzun sürebiliyor. Karar verdikten sonraki işlemler çok kısa. Her şey resmi kayıtlarla yürütülüyor. İşlemler ABD büyükelçilik veya konsolosluklarında gerçekleştiriliyor. Kira gelirleri ise satış işlemi gerçekleştiğinde hesabınıza yatıyor. Özetle uluslararası para transferi yapmadan, ödemenizi Türkiye'de yaparak Amerika'da ev sahibi olabiliyorsunuz” dedi.

Türkiye dışından yeni bir ev satın alarak yeni bir hayata başlayanlar veya gayrimenkulleri yatırım amaçlı ilerde kullanmak isteyenler için Amerika ülkesi, her geçen gün daha çok ilgi çekici hale gelmeye başlıyor. Talebin böylesine artış yaşadığı şu günlerde bu yoğunluğun olmasının nedenleri arasında ise; ABD’deki evlerin İstanbul’un birçok semtindeki evlerden çok daha uygun fiyata satılması ve kira getirilerinin İstanbul'daki evlerden daha çok olması olarak görülüyor.

ABD'de konut yatırımı dolar bazında yılda net yüzde 20 gelir sağlıyor

ABD’nin Florida eyaletinde sunduğu evlerle dikkat çeken isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, evlerin yıllık bazda dolar üzerinden yüzde 20 net getiri sağladığını söyledi. ABD’de emlak fiyatlarının sürekli arttığına dikkat çeken Yurtoğlu,

‘’Kira getirileri Türkiye ile kıyaslandığında 2-3 kat daha fazla. Ayrıca deneyimlerimizle kafalardaki tüm soru işaretlerini yok ediyoruz. En sık gelen sorulardan biri yatırımcıların evlerini nasıl takip edebilecekleri üzerine. Müşterilerimizin kira gelirlerini garantileyen yönetim firmaları ile işbirliklerimiz var. Onlar sayesinde her ne olursa olsun ev sahibine kirasının ödenmesini sağlıyoruz.

Kiracılarla ilgili sorun yaşandığında direkt müdahale ediliyor

Kiracının ödemeyi geciktirmesi halinde 3 gün içinde ödenme ihtarı sunuluyor ve buna rağmen ödeme olmaması halinde 4. gün evi boşaltıp yerine hemen yeni kiracı bulunmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla ihtiyac duyulabilecek her türlü durumda müşterilerimize desteğimizi sağlıyoruz” şeklinde konuştu.