EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye’nin yurt dışı gelir hedefi 50 milyar dolar

Türk müteahhitlerin yurt dışı müteahhitlik gelirinin 2030 yılı hedefi 50 milyar dolar. Uluslararası pazar payı hedefi ise yüzde 7. Detaylar haberimizde…

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) yetkilileri, Türk müteahhitlerinin 2030’da uluslararası pazardan aldığı payı 50 milyar dolarla yüzde 7’lere yükseltmeyi amaçlıyor.

TMB, Türkiye’nin yurt dışı pazarımızın büyük bölümünü oluşturan Rusya, Libya ve Irak'ta geçen yıllarda yaşanan kaybı dengeleyebilmek için yeni pazar arayışlarını yoğun olarak sürdürüyor. Sahra Altı Afrika, Hindistan, ASEAN Bölgesi ve Latin Amerika TMB’nin birkaç yıldır yakından takip ettiği, potansiyeli yüksek pazarlar arasında yer alıyor. 2019 hedeflerini açıklarken Sahra Altı Afrika ülkelerine daha fazla yoğunlaşacaklarının işaretini veren TMB yetkilileri; “Rusya ve Irak bu yıl yurt dışı müteahhitlik hizmetleri açısından önemini koruyacaktır. Libya'daki son gelişmeler ise Birliğimizce yakından izlenmektedir. Sahra Altı Afrika ülkeleri, sahip olmaya başladıkları istikrarla başta altyapı projeleri olmak üzere birçok konuda yatırım programları başlatmaktadır. Firmalarımız bunlarla yakından ilgilenmekte; Etiyopya, Ekvator Ginesi, Senegal ve Sudan gibi ülkelerde önemli işler üstlenmektedir” ifadelerini kullandı.