EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye’nin ünlü zenginleri Malta’dan ev alıyor

Türkiye’nin zenginleri Malta’dan ev alarak vatandaşlık elde ediyor. Malta vatandaşı olanlar arasında birçok ünlü isim yer alıyor.

Türkiye’nin ünlü zenginleri, emlak satın alarak Malta’da her yıl belli sayıda yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesini sağlayan ‘Citizenship by Investment’ (Yatırımla Vatandaşlık) uygulamasından yararlanıyor. Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör’e göre; vatandaşlık elde edenlerin listesi Malta’nın Resmi Gazetesi’nde açıklandı. Malta’nın yasalarına göre en az 650 bin euro yani yaklaşık 4 milyon TL değerinde gayrimenkul yatırımına karşılık vatandaşlık hakkı veriliyor.

TÜRKİYE'NİN ZENGİNLERİ ARTIK MALTALI

2017’de Türkiye’de gelir vergisi rekortmenleri arasına 10’uncu sırada yer alan Gönenç Gürkaynak ve avukat eşi Serra Ayşe Başoğlu Gürkaynak Malta vatandaşlığına geçenler arasında bulunuyor. Kurukahveci Mehmet Efendi kahve şirketinin sahipleri Hulusi Kurukahveci, Nezlihan Akyürek Kurukahveci, Hulusi Doruk Kurukahveci de vatandaşlık için Malta’yı seçenler arasında yer alıyor. Abdi İbrahim’in sahibi Nezih Barut, kardeşi Nesrin Esirtgen ve oğlu İbrahim Barut, Reha Tekstil’in patronu Mehmet Reha Demirdağ, Orta Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Karamancı, Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal gibi isimler de Malta vatandaşlığı alanların arasına girdi.

SABANCILAR’IN MALTA İLGİSİ

Sabancı ailesinden birçok isim Malta vatandaşlığına geçiş yaptı. Sabancılar’dan Malta vatandaşlığını alanlar şöyle: “Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Sabancı’nın kızları Suzan Sabancı Dinçer ve Çiğdem Sabancı Bilen, Suzan Sabancı Dinçer’in çocukları Ceyda Sabancı Dinçer ve Haluk Akay Sabancı Dinçer, Çiğdem Sabancı Bilen’in eşi Faruk Bilen ile iki çocuğu Gözdem ve Gizem Bilen, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı’nın torunları Can Köseoğlu, Kazım Köseoğlu, Irmak Köseoğlu, Zeynep Köseoğlu.”