EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu seferlere başladı

Bir süredir test sürüşleri yapılan Anadolu Yakasının trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak Üsküdar Yamanevler metrosu bu sabah seferlerine başladı.

Uzun zamandır beklenen Üsküdar Yamanevler metrosu nihayet bu sabah itibariyle seferlerine başladı. Hizmete açılan metro hattının Anadolu Yakasının trafiğinin rahatlatılmasında ve ulaşımın hızlandırılmasında önemli bir noktaya sahip olması bekleniyor.

Üsküdar Yamanevler hattının ikinci etabını oluşturuyor. Metronun ikinci etabının Sancaktepe bölümü ise açılış için “Uluslararası Güvenlik Sertifikası” sahibi olmayı bekliyor.

Çalışmaları tamamlanan ve ardından test sürüşleri başlayan Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy metro hattının Üsküdar Yamanevler etabında bu sabah itibariyle seferler start aldı.

Test sürüşleri de tamamlanan Üsküdar Yamanevler metrosu projesinde herhangi bir teknik arıza ve aksaklık meydana gelmediği tespit edildi. Test sürüşlerinde herhangi bir sorunla ve aksaklıkla karşılaşılmayan Üsküdar Yamanevler metro hattının hizmete sunulmasına karar verildi. Alınan karanın ardından metro hattı bu sabah saatlerinden itibaren seferlerine başladı!

Temmuz ayında test sürüşleri başlayan ve test sürüşlerinde herhangi bir teknik arıza ve aksaklık görülmeyen hatta seferler başladı. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olma özelliğini taşıyan Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattının ikinci etabı olan Üsküdar Yamanevler- Sancaktepe hattını barındıran etabının hizmete sunulması için de "Uluslararası Güvenlik Sertifikası" alınması bekleniyor.

Temmuz ayında startı verilen test sürüşleri sebebiyle 9 gün ara verilen ancak teknik heyetin 3 gün daha süre istemesi üzerine 3 Ağustos 2018 tarihinden itibaren toplu ulaşım hizmetine başlaması hedeflenen sürücüsüz metro, Üsküdar Ümraniye Çekmeköy metro hattının ilk etabı Üsküdar Yamanevler metrosu bu sabah saatlerinden itibaren hizmet vermeye başladı. İlk günden binlerce yolcu sürücüsüz metro deneyimini test etti.