EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu 30 Ağustos’ta tamamlanacak

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe projesinin, 30 Ağustos tarihinde tamamlanması planlanıyor.

126 vagonun hizmet vereceği Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı, 20 kilometrede toplam 16 istasyondan oluşuyor. 24 saat boyunca 2 bin 430 personelin çalışmalarını sürdürdüğü bu proje, 30 Ağustos tarihinde tamamlanacak. Metro için yapılan tünellerde ise Yeni Avusturya Tünel Açma yöntemi kullanılıyor.

Tek yönde 65 bin yolcu taşıma kapasitesine ve saatte 80 kilometre hıza kadar ulaşabilecek metro, otomatik ve tam sürücüsüz araçlarla birlikte kullanılacak.

3 ilçeyi birbirine bağlayacak olan metro hattında Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarının aralarında bulunduğu 16 istasyon yer alacak.

Otomatik park edebilme özelliği bulunacak

Sürücüsüz hizmet verecek ve vatandaşların güvenliği için "peron kapı" sisteminin kullanılacağı bu proje otomatik park edebilme özelliğine sahip olacak.

Üsküdar-Sancaktepe metro hattını birbirine bağlayan ulaşım ağı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe arasında hizmet verecek.