EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye'nin en büyük Biyolojik Su Arıtma Tesisi Gaziantep’te olacak

Gaziantep’te hayata geçirilen inşaatı tamamlandığında Türkiye’nin en büyüğü olacak Biyolojik Su Arıtma Tesisi için altyapı çalışmaları başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Türkiye’nin en büyük İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin temeli, düzenlenen görkemli bir törenle atıldı. 103 milyon TL bütçeli tesis, 2018 yılının sonunda hizmete alınacak.

Son yıllarda Gaziantep’te hayata geçirilen alt yapı çalışmaları dikkat çekiyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen çalışmalardan birisi de Biyolojik Su Arıtma Tesisi projesi.

Nisan 2017 tarihinde yapımına başlanan tesisin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Gaziantep’te hayata geçirilecek olan proje Türkiye’de alanındaki en büyük tesis olacak.

Şehrin artan nüfusuna ve gelişen sanayisine paralel olarak Merkez Atık Su Arıtma Tesisinin yükü ağırlaşınca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Türkiye’nin yapımı devam eden en büyük İleri Biyolojik Arıtma Tesisini kurmaya karar verdi. 2017 Nisan ayında tesisin yapımına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 120 dönümde yapımı devam eden İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisin temelini, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’le birlikti attı.