EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Türkiye'nin çatılarda fark yaratacak projelere ihtiyacı var"

Solarex İstanbul'da konuşan Yingli Solar Türkiye Satış Müdürü Melih Güngör, yatırımcıların çatı projelerine çok daha fazla dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

9. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’un Ana Seminer Sponsoru olan Yingli Solar Türkiye'nin Satış Müdürü Melih Güngör, fuar kapsamında “Küçük Ölçekli Çatı Tipi Güneş Enerjisi Projeleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Güneş enerjisi sektörünün en önemli temsilcilerini bir araya getiren fuarda Yingli Solar'ın hem dünyada hem de Türkiye’de gerçekleşen başarılı projelerini katılımcıyla paylaşan Güngör, dünyada ve Türkiye'de çatı uygulamalarının rakamları hakkında bilgiler verdi. Çatı uygulamalarının Türkiye'de dünya ülkelerine oranla yarı yarıya uygulandığını dikkat çeken Güngör, çatılarda yatırımın önemine dikkat çekti.

Bu konuda dünyanın çok gerisinde kaldığımızı ifade eden Melih Güngör, “Türkiye’nin bir an önce çatı uygulamalarında fark yaratacak bir yatırım dönemine ihtiyacı var. Çatı projelerinin pek çok avantajı var, bunlar arazi geliştirmeye ihtiyaç olmaması, yerinde üretim, daha az kayıp ve işletme kolaylığı. Yatırımcıların bu noktalara dikkat etmesi gerekiyor” dedi.