EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Türkiye'nin 1 milyon nitelikli konuta ihtiyacı var"

Konut sektörünün son durumu hakkında açıklamalarda bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, "Yılda yaklaşık1 milyon konut üretmemiz gerekiyor" dedi

Konut sektörünün ihtiyaç duyduğu yeni düzenleme ve teşvikler hakkında düşüncelerini paylaşan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, vatandaşların depreme karşı güvenli, sağlıklı, kaliteli ve donanımlı konutlarda yaşamak istediğini söyledi. Türkoğlu, "Ancak yüksek arsa maliyeti, KDV, tapu harcı, damga vergisi ve kredi faiz oranları derken her iki tarafın da işi zorlaşıyor. Tüm bunlara inşaat maliyetlerindeki hızlı artışın da eklendiğini eklersek, konut fiyatlarının düşmesini beklemek hayal olur" diye konuştu.

"Doların üst üste rekor kırdığı tabloda konut fiyatlarının düşmesi kalitenin düşmesi anlamına gelir" ifadelerini kullanan Türkoğlu, "Bu kesinlikle tercih edilecek bir yöntem olmaz. Bizlerin hedefi vatandaşlarımızın güven ve huzur içinde yaşayabilecekleri kaliteli konutlar üretmek" dedi.

"Tüketicinin konut almaya teşvik edilmesi lazım"

2017 yılında inşaat sektörünün teşvik beklediğini belirten Memduh Türkoğlu, "Öncelikle arsa maliyetlerinin düşmesi için devletin arsa üretmesi çok faydalı olur. Tapu harçlarındaki yüzde 4’lük dilimin yüzde 1’lere indirilmeli, hatta bu oran daha aşağılara çekilmeli. Tüketicinin konut kredisi kullanırken banka koşulları esnetilmeli faiz oranları düşürülmeli" dedi. Kriz döneminde tüketiciye daha sıkı yöntemler sunmanın krizin derinleşmesine neden olacağını da anlatan Türkoğlu, "Tüketicinin konut almaya teşvik edilmesi lazım; bunun içinde kredi faiz oranlarının yeni bir yapılanma ile düşürülmesi gerektiği kanısındayım" diye konuştu.

Benevre Beytepe'de kaba inşaat tamamlandı

Benevre Beytepe projesinde teslime 8 ay sonra başlayacaklarını belirten Türkoğlu, "Alıcılarımızı 225 bin TL'den başlayan fiyatlar ile tüm gereksinimlerini yerine getiren bir proje ile buluşturacağız. Kaba inşaatımız bitti ve ince imalatlarımız hızla devam ediyor. Stüdyo, 1+1 , 2+1 ve loft olmak üzere toplam 167 daireden oluşan projemiz 2017 Ağustos'ta teslim edilecek" ifadelerini kullandı.