EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye'den ABD'ye inşaat yaptırımı: İnşaatlarda ABD ürünleri olmayacak!

Çevre ve Bankacılık tarafından üretilecek olan yapılarda bundan sonraki süreçte ABD'li inşaat malzemelerine yer verilmeyecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık tarafından üretilen binalarda ABD'li inşaat ürünlerinin kullanımasına izin verilemeyecek. Türkiye tarafından ABD menşeili inşaat malzemelerine ambargo konuldu. Bundan sonra ABD'de üretilen inşaat malzemeleri bundan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üretilecek olan yapılarda ABD inşaat malzemelerine yer verilemeyecek.

ABD’nin ürettiği inşaat malzemeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata kazandırılması planlanan hiçbir binada ABD inşaat malzemelerinin kullanılmayacağı açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık tarafından inşa edilecek hiçbir yapıda ABD malzemelerinin kullanılmayacağını söyledi. ABD malzemeleri bundan sonra bakanlık bünyesinde üretilen binalarda kullanılmayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, bu konu hakkında açıklama yaptı.

Gayrimenkul sektörünün gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sektörde yeni bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Konut ve inşaat sektöründe yeni bir yol izleneceğini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin 15 Temmuz günü gerçekleştirilen Fetullahçı Gülen Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların konut sahibi olabilmesi için çok önemli fedakarlıklarda bulunduklarını söyledi.

Gayrimenkul sektöründe yine kalkınma planlarının düzenlendiğine işaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakârlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar “şeklinde konuştu.

Bakan Kurum, emlak sektörünün desteğe ihtiyaca olduğu bu yeni dönemde de yine kampanyalar düzenleniyor. İlki tamamlanan kampanyanın ikincisi de yolda. Uygun fiyatlar, düşük faiz oranları ve ödeme koşulları ile sunulacak olan kampanya bakanlık tarafından hazırlanan yeni yol haritasının belirlenmesinin ardından gayrimenkulün önemli temsilcileri tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Konut sektörünün canlanması için yeniden bir konut kampanyası daha yapılıyor. Henüz koşulları netleşmeyen kampanyanın gayrimenkul sektörü temsilcileri tarafından duyurulması bekleniyor.