EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye’de konut yatırımının lideri Çanakkale oldu

Türkiye’de konut fiyatlarının en çok yükseldiği il Çanakkale oldu. Çanakkale büyük kentleri konut yatırımında geride bıraktı.

Endeksa.com tarafından düzenlenen Türkiye’de konut fiyatlarının en çok yükseldiği şehirlere ilişkin raporda konut satışlarının en çok yükseldiği il Çanakkale oldu. Konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği diğer iller ise sırasıyla Çanakkale, Kırıkkale, Ordu, Sakarya ve Aydın oldu.

Konut yatırımı son zamanlarda borsadan daha çok kazandırıyor. Mega projelerin yükselmesi ve konutlardaki lüks donatıların çeşitlilik kazanması sonucu konut yatırımları yurt genelinde tercih edilmeye başladı. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler dışında da konut yatırımları artış göstermeye başladı. Endeksa. Com tarafından Türkiye’de en çok konut satış görülen iller sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Sakarya ve Aydın oldu.

Endeksa.com tarafından düzenlenen son 4 yılı kapsayan veriler kapsamında konut fiyatları Çanakkale’de yüzde 97, Kırklareli ve Ordu ‘da yüzde 95, Sakarya ve Aydın’da yüzde 88 oranında değer kazandı.

Konut fiyatlarının yurt genelinde en çok yükseldiği il ise Çanakkale oldu. Çanakkale’de sanayi ve turizmin gelişerek güçlenmesi ile köprü ve yolların da yapılması bölgedeki arazi ve konut fiyatlarının artış göstermesini sağladı.

Gelecek dönemde Çanakkale’de yapılacak olan yeni yollar, bağlantı yolları ve çıkış noktaları ile bölgenin daha fazla yatırımın odak noktası var olması bekleniyor.

Çanakkale genelinde son 4 yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 97 artış kaydetti. Çanakkale ilinde yaklaşık konut metrekare satış fiyatı 2 bin 240 TL olarak belirlendi. Ortalama konut fiyatlarının 235 bin TL olan ilde konut yatırımlarında geri dönüş süresi 23 yıl şeklinde tespit edildi. 6 aylık dönemde Çanakkale konut fiyatlarında %1,53 oranında artış gösterdi. İlk beş şehir içerisinde konut fiyatlarının en çok yükseldiği iller ise Kırklareli ve Ordu illeri oldu.