EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye'de kiralık konut fiyatları yüzde 18 arttı

REIDIN'in hazırladığı Türkiye Konut Fiyat Endeksleri'nin 2016 Mart ayı sonuçlarına göre Türkiye'de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle REIDIN tarafından hazırlanan Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2016 Mart ayı sonuçları belli oldu. Endekse göre Mart 2016'da büyükşehirlerdeki konut satışları bir önceki aya göre yüzde 1.96 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 21.11 oranında arttı. Aynı dönemde ikincil şehirlerdeki konut fiyatları ise bir önceki aya göre yüzde 1.94 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.15 oranında arttı.

En az artış Şanlıurfa'da oldu

REIDIN Türkiye Konut Fiyat Endeksleri'ne göre metrekare başına konut satış fiyatlarının en çok arttığı şehir yüzde 3.78 ile Yalova, en az arttığı şehir ise yüzde 0.78 oranı ile Şanlıurfa oldu. Türkiye'de kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı şehir ise yüzde 2.51 ile Ordu oldu. Kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 1.51 oranı ile Afyonkarahisar olarak belirlendi.

Markalı konutlarda banka kredisi kullanım oranı yüzde 35

REIDIN'in hazırladığı endekse göre yeni konut satışlarında artış yüzde 8,50 oldu. Yeni konut almak isteyen yatırımcıların ilk adresi olan markalı konut projelerinde satışlar ise yüzde 42 peşinat, yüzde 35 banka kredisi ve yüzde 23 senet kullanımı ile gerçekleşti.