EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye'de karlı gayrimenkul yatırımının 5 adresi!

Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik yurt geneline yayıldı. Kocaeli, Yalova, Ordu, Çanakkale ve Sakarya illerinde satışlar ivme kazandı, fiyatlar yükseldi.

Yurt genelinde emlak piyasasında hareketlilik başladı. Kısa süre önce devlet ve özel sektör teşvikleri sayesinde yaşadığı sıkıntılı günlerden kurtulan emlak sektörü İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerin yanı sıra yurt genelinde hareketlilik yaşamaya başladı.

Özellikle Yalova, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale ve Ordu illerinde emlak sektöründe önemli bir hareketlilik meydana geldiği görüldü. Gayrimenkul alanında karlı yatırım yapmak isteyen ya da daha büyük şehirlere alternatif olarak daha sakin ve düzenli illerinde yaşamak isteyenler yeni yerler keşfetmeye başladı.

5 İLDE GAYRİMENKUL SATIŞLARI ARTIŞ GÖSTERDİ

Bu keşifler sonucunda Yalova, Çanakkale, Ordu, Sakarya ve Kocaeli illeri konut sektöründe karlı yatırımların yeni adresi oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin dışında bu şehirlerde de değerlenme ve fiyatlarda ivme kazanıldı.

HEM YERLİ HEM YABANCI YATIRIMCININ YENİ ADRESİ

Hem yerli hem de yabancı yatırımcının dikkatini çekmeyi başaran Yalova’da satılık konut fiyatları yüzde 0,89 oranında artış yaşadı. Yalova’da geri dönüş süresi ise 20 yıla düştü. Konut fiyatları ise ortalama 177 bin TL ile 295 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

ÇANAKKALE'DE FİYATLAR 0,21 YÜKSELDİ

Çanakkale’de ise yatırımlar sayesinde konut fiyatları bir yılda yüzde 0,21 oranında artış yaşadı. Şehirde satılık ev fiyatları 183 bin TL ile 306 bin TL arasında farklılık gösteriyor.

ORDU KONUT PROJELERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Konut satışlarında önemli bir artış kaydedilen Ordu’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.23 artış gösterdi. Ordu’da ortalama daireler için fiyatlar 150 bin 508 TL ile 250 bin 800 TL arasında değişiyor. Bölgedeki konut yatırım geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak tespit edildi.

SAKARYA YÜKSELİŞE GEÇTİ

İstanbul’a yakın konumu ile dikkat çeken Sakarya’da ise fiyatlar yüzde 0,28 oranında artış gösterdi. İlde ortalama konut fiyatları ise 145 bin TL ile 243 bin TL arasında farklılık gösteriyor.

KOCAELİ'DE İSTANBUL' A UZANAN METRO PROJESİ GAYRİMENKUL FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Kocaeli’nde ise İstanbul’a bağlanacak metro projesi sayesinde fiyatların yükselişe geçtiği kaydedildi. Kocaeli’nde konut fiyatları yüzde 0,73 oranında artış gösterdi. İlde ortalama konut fiyatları 147 bin TL ile 246 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.