EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Türkiye yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldi"

Yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisinden memnun olduklarını belirten Osman Yıldırım, Türkiye'nin inşaat sektöründe uzun yıllar devam edecek bir ivme kazandığını söyledi

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları ve yeni projeleriyle ilgili değerlendirme yapan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, konut satışlarının her geçen gün artmasından ve yabancı yatırımcının ülkemize olan ilgisinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Şehirlerdeki markalaşmanın ve konut alımına teşvik eden fırsatların artırılmasıyla gayrimenkul sektörünün büyük bir atak yaptığını belirten Yıldırım, "Biz de Yıldırım Yapı Grubu olarak talebi azalan ikinci el konutları yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlarla yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de arttırıyor" dedi.

Konuşmasında halihazırda inşaatı devam eden Bomonti projeleriyle ilgili bilgi veren Yıldırım, özellikle yabancı yatırımcı tarafından büyük ilgi gördüklerini belirtti. Kentsel dönüşüm alanındaki projelerinin sayısını arttıracaklarının sinyalini de veren Yıldırım, "Yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok ilgililer. TÜİK verilerinin de bizlere net bir şekilde gösterdiği gibi bu rakamların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesini bekliyoruz. Türkiye özellikle inşaat sektöründe uzun yıllar devam edecek bir ivme kazandı ve Türkiye'yi yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirdi." diye konuştu.