EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

“Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği artacak”

A.Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Koç, Expo Turkey By Qatar fuarıyla birlikte Türkiye ve Katar arasındaki işbirliğinin artacağını söyledi.

Yabancılara yapılan teşvikler ve referandum sonucuyla birlikte, Körfez ülkelerindeki yatırımcılardan büyük hamle beklendiğini söyleyen A.Koç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanıve emlaksatan.com sitesinin kurucusu Abdurrahman Koç, “Yabancı finans aktörlerinin ülkemize gelmesinin teşviki için, KDV ve tapu harçlarında indirim yapıldı. Öte yandan, yurt dışındaki yatırımcıların, Türkiye'de yabancı para cinsinden borçlanma aracı ihraç etmelerinin önü açılacak. Tüm bu unsurları ele aldığımızda, bu yıl, yabancı yatırımcının geçen yıla göre önemli bir artış göstereceğini düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan Koç, “Geçtiğimiz hafta Katar’da düzenlenen ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarının anlatıldığı Expo Turkey By Qatar fuarıyla, iki ülke arasındaki işbirliği olanaklarını artırmak hedefleniyor. Fuarın, Türkiye ve Katar’ın Körfez’deki diğer ülkelerle yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.