EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türkiye genelinde 7,5 milyon konut acilen dönüştürülecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, yurt genelinde 7,5 milyon konutun acilen dönüştürülmesi gerektiğini belirtti.

Devlet kuruluşları ve devlete bağlı kurumlar tarafından yaklaşık on yıl önce başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği tüm kapsamıyla etkin bir şekilde sürdürülüyor.

Öncelik depreme dayanıksız binalara ait

Türkiye genelinde öncelikli olarak depreme dayanıksız, hasar görmüş ve çürük raporu bulunan konutların dönüştürülmesi ve sağlamlaştırılması amacıyla hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye genelinde 7,5 milyon adet dönüştürülecek

Türkiye genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Türkiye genelinde toplam 7,5 milyon adet konutun acilen dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Yılda 500 bin konutun dönüştürülmesi hedefleniyor

Türkiye genelinde çalışmaların devam ettiğini ve doğu illerinde meydana gelen terör olayları nedeniyle tahribat gören şehirlerin de kentsel dönüşüme dahil olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, yurt genelinde 7,5 milyon konutun hızlıca dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. Öztürk, bu hedef doğrultusunda yılda dönüştürülmesi planlanan konut sayısının ise 15 yıllık çizelgeye göre 500 bin konutun yenileceğini söyledi.

İmar affı için alınan başvuru sayıları 2 milyon kişiye ulaşmışken kentsel dönüşüme ilişkin çalışmalara da hız verildi. Yurt genelinde toplam 7,5 milyon adet konut ve yılda 15 yıllık süreç için yılda 500 bin konutun dönüştürülmesi hedefleniyor.