Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

"Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecek"

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkan İbrahim Babacan ve Doğa Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Ayvacı inşaat sektörünün yüzde 18,7 büyümesini değerlendirdi.

İbrahim Babacan /Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı:

Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecek

Türk iş dünyası olarak emeklerimizin karşılığı almak bizleri gelecek için motive ediyor. Zor günlerden geçtik, geçiyoruz. Rakamlar da bunu bize gösteriyor, geçen yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 0,8 daralan Türkiye ekonomisinin, bu yılın aynı döneminde yüzde 11,1 büyümesi, ekonomimizin toparlanması adına önemli bir gösterge oldu. Bu rakam, 2011 yılının ilk üç çeyreğinde görülen yüzde 11’lik yıllık büyüme rakamlarından sonra en yüksek GSYH artışı anlamına geliyor. İnşaat sektörümüz ise aynı dönemde yüzde 18,7’lik artışla bu büyümede önemli bir rol oynadı. Dolayısıyla ülke ekonomisinin büyümesinde öncülük görevini üstlenmek sektörümüz açısından da sevindirici bir gelişme. Kuşkusuz; konutta düşük maliyetler ve uzun vadelerle düzenlenen kampanyalar, iç talebin canlanmasında çok etkili oldu. Özellikle eylül ayındaki konut satışlarında bu kampanyaların pozitif etkisini yaşadık. Beklentimiz; Türkiye olarak ekonomik büyümede 2018 yılında yüzde 5’i çok rahat yakalarız. Tabii, küresel bazda bir barış ortamı sağlanırsa bu rakam çok daha yukarılara gidebilir.

İlyas Ayvacı /Doğa Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi:

Ekonomimiz ve sektörümüz büyüyor

Ekonomimiz yaşanan iç ve dış tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ediyor. İnşaat sektörümüz de TÜİK tarafından açıklanan son verilere göre büyümesini sürdürüyor. Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1 büyüdü. İnşaat sektöründe büyümenin de yüzde 18,7 olarak gerçekleşmesi, sektörümüzün ülke ekonomisindeki yerini göstermesi açısından oldukça sevindirici. Hükümetimizin teşviki ile gelen faiz indirimleri, yabancı yatırımcılara tanınan vatandaşlık hakkı, tapu harçları ve damga vergisinde sağlanan indirimler konut sahibi olmayı kolaylaştıran uzun vadeli kampanyalar sektörün büyümesine önemli katkı sağlıyor. Ülke ekonomimiz ve inşaat sektörü açısından 2018 yılında aynı büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz.